Monzenk

Jak funguje zaostrovací kroužek u objektivu ?

Nemusíte psát že se to zaostří, to vím, ale jde mi o to jak to funguje, to se mění nějak posazení skel v objektivu a nebo naklonění ?

Nejlepší odpověď
Hlada

Princip zaostřování objektivu je stejný, jako u dalekohledu. Mění se vzdálenost skupin čoček. Zaostřovací kroužek je v podstatě matice s vícechodým trapézovým závitem. Skupina čoček má vnější závit. Ním se vysouvá z těla objektivu.

Další odpovědi
Emefej

Zaostřovací kroužek je mechanicky spojen s ostřícími členy v objektivu. Jeho otáčením dochází k posunu těchto členů vzhledem k ostatním čočkám. Levnější objektivy používají přední ostření, během přeostřování si můžeš všimnout, že se přední čočla vysouvá a často také otáčí. Lepší objektivy mají vnitřní nebo zadní ostření, tam pohledem nepoznáš nic.

JájsemRaibek

Mění se šroubováním ohnisková vzdálenost.