JájsemRaibek

Jak funguje záchranná brzda v nových vozech vlaku?

Je mi jasný princip staré, takové té tahací brzdy. Zatáhne, otevře ventil a vypustí z brzdové soustavy vzduch, čímž dojde k zablokování kol a zastavení vlaku.
Jenže mě zmátl nápis ve vlaku – viz. video:
https://youtu­.be/wXJ6SZf9pD4?t=2m23s

Takže zatáhnu za brzdu, informaci dostane strojvůdce a on zastaví? Nebo je to furt to samé jako u těch starších typů?

Jak jsem uvedl, je mi jasný princip vzduchové – mimochodem hned vedle na youtube je popis, ale právě že mě zmátl ten nápis na informační ceduli, kde je: záchranná brzda aktivována, zastavíme.
To mi právě připadá, jako by info dostal strojvůdce a ten měl povinnost za všech okolností ihned zastavit.
Proto se ptám, zda někdo neví jak to tedy je. Protože pokud bych viděl např. zkolabovat strojvůdce, brzda u cestujících by byla tak trochu k ničemu. Ale zase co ten nápis.

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

tady máš k tomu taky video: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=perw40hbdCI

kapka: tomu čudlíku se říká páka mrtvého muže …

Další odpovědi
lexx

zavoláš mobilem mašinfírovi: hele šéfe, šlápni na brzdu, přejeli jsme divočáka

mosoj

Neznáš. Ještě se sypal jemný písek pod kola.
Nyní to obstará silný elektromagnet.

Přesto si myslím, že ten písek zůstává, ale to nevím určitě.

kapka

Mám za to, že když zkolabuje strojvůdce, tak vlak zastaví sám, protože strojvůdce přestane mačkat čudlík, který mačkat musí, aby to právě nezastavilo. Tak to aspoň vždycky bývalo, co jsem slyšela. :)