Mili @

Jak funguje u nás současná ekonomika?

Je líný den v jednom malém městečku. Slunce pálí, ulice vylidněné.
Časy jsou nelehké, všichni jsou zadlužení, lidé žijí na úvěr.
V ten den projíždí městem bohatý turista. Zastaví se v hotelu, položí na
pult 100 eur řka, že si chce prohlédnout pokoje a strávit tam jednu noc.
Hned, jak turista odejde na prohlídku, majitel sbalí 100 eur a běží splatit dluh u řezníka.
Řezník bere 100 eur a běží splatit svůj dluh u farmáře vepřů.
Farmář hned běží zaplatit dluh u prodavače krmení.
Prodavač krmení jde zaplatit dluh místní prostitutce, které se také dotkla hospodářská krize, a začala poskytovat své služby na úvěr.
Taktéž prostitutka jde splatit dluh hoteliérovi za nezaplacený pokoj.
Hoteliér rychle položí 100 eur na pult, aby bohatý turista nic nezpozoroval.
V tom okamžiku se objeví turista a bere si zpět svých 100 eur řka, že pokoje nejsou vyhovující, a odchází.
Nikdo nic nevyprodukoval, nikdo nic nevydělal, ale celé město je bez dluhů a vzhlíží do budoucna s optimismem.
A přesně tak, dámy a pánové, dnes funguje ekonomika.

Nejlepší odpověď
anonym

stím rozdílem že ještě rostou úroky a na těch se vidělává,tak kdyby každý k dluhu započítal úroky z půjčky, určitě by vidělali ti bohatší,kdežto nemajetní by splatili pouze dluh a na splacení úroků museli počkat na dalšího bohatého turistu