Jak funguje u lednice funkce "No Frost" ?

Koupila jsem si ledmici s No Frost. Ze zadní části se ozývají rány - jako by někde někam padaly kusy ledu. Rány jsou hodně hlasité, což je nepříjemné a začíná mne to znepokojovat. Je to nějaká závada ? Díky za odpověď.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Funkce je taková že na zadní stěně se vytvoří slabá námraza která po zvýšení teploty roztaje a steče do kanálku.Potom se voda odpaří a vznikne opět námraza atd.atd.Je důležité aby se vpust do kanálku neucpal a proto je důležité udržovat v chladničce čistotu a kanálek jednou za čas pročistit přiloženou tyčinkou - součást balení.Ty zvuky jsem měl podobné a nyní se ozývají jakési pazvuky v podobě jakéhosi knourání.Mám značku Electrolux.

Další odpovědi:

já vlastním mražák "NO Frost"(bez námrazy),ale žádné rány se neozývají,co se týče běhu motoru,tedy mražení,měl by zhruba běžet 1/3hod. a 2/3 být v klidu.Určitě si zavolejte servisního technika,protože to máte v záruce,tak ať se na to podívá.
taky mám lednici"no frost"a ani tam se nějaké zvuky neobjevují,jenom si tak tiše brouká.

Pokročilý

Ke správné funkci rány nepotřebuje, takže ten technik to jistí... Jinak ne všechny novinky jsou zasloužené a nevykoupené jiným nepříjemným... Lednice NO FROST má vždy vyšší spotřebu než ta "normální" a zase tak strašná práce s tím rozmražováním není :-)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 924
Zlatý mosoj 860
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 295
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 233
Zlatý marci1 223

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.