Jak funguje u lednice funkce „No Frost“ ?

Koupila jsem si ledmici s No Frost. Ze zadní části se ozývají rány – jako by někde někam padaly kusy ledu. Rány jsou hodně hlasité, což je nepříjemné a začíná mne to znepokojovat. Je to nějaká závada ? Díky za odpověď.

Nejlepší odpověď
ten který je

Funkce je taková že na zadní stěně se vytvoří slabá námraza která po zvýšení teploty roztaje a steče do kanálku.Potom se voda odpaří a vznikne opět námraza atd.atd.Je důležité aby se vpust do kanálku neucpal a proto je důležité udržovat v chladničce čistotu a kanálek jednou za čas pročistit přiloženou tyčinkou – součást balení.Ty zvuky jsem měl podobné a nyní se ozývají jakési pazvuky v podobě jakéhosi knourání.Mám značku Electrolux.

Další odpovědi
anonym

já vlastním mražák „NO Frost“(bez námrazy),ale žádné rány se neozývají,co se týče běhu motoru,tedy mražení,měl by zhruba běžet 1/3hod. a 2/3 být v klidu.Určitě si zavolejte servisního technika,protože to máte v záruce,tak ať se na to podívá.
taky mám lednici"no frost"a ani tam se nějaké zvuky neobjevují,jenom si tak tiše brouká.

Q

Ke správné funkci rány nepotřebuje, takže ten technik to jistí… Jinak ne všechny novinky jsou zasloužené a nevykoupené jiným nepříjemným… Lednice NO FROST má vždy vyšší spotřebu než ta „normální“ a zase tak strašná práce s tím rozmražováním není 🙂