Velbloud

Jak funguje telefonní hovor?

Jak vůbec funguje telefonní hovor? Signál z mobilního telefonu se přenese do telefonní věže, která ho přepošle satelitu, ten obratem věži v blízkosti volaného a ta poté přímo do jeho mobilního telefonu? Nebo je signál už první „věže“ natolik silný, že dokáže hovor přenést volanému přes celou planetu?

Nejlepší odpověď
mosoj

Mobilní telofony využívají tzv. celulární sítě. Takže určině ne každá buňka má přímé mezinárodní spojení.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ce­lul%C3%A1rn%C3%AD_ra­diov%C3%A1_s%C­3%AD%C5%A5