Jak funguje taxametr? To musí být auto nějak speciálně upraveno nebo je to přístroj za pár stovek ?

Nejlepší odpověď
anonym

Není za pár stovek, ale spíše tisícovek, protože má vkomponovánu i registrační pokladnu.
Auto nemusí být nijak upraveno, stačí jen napojení na stávající výstupy v palubní desce, které využívá hodnoty, jako vzdálenost z tachometru a časová data prostojů.

Další odpovědi
Travis

Dřív to bylo určitě tak, že byl snímač u kola a tak zaznamenával ujeté kilometry, stejně jako tachometr u kola… Dnes už nevím, v dnešní době GPS by to klidně šlo bezdrátově.. Asi to tak už i bude…

Fredosar

Každý taxametr musí mít homologaci a plombu. Nový přístroj stojí cca. 12 000,– a více. Je zpravidla závislý na zařízení které započítává najeté kilometry na vozidle ( zpravidla náhon tachometru ). Montáž musí být provedena v autorizovaném servisu, který o tomto vystaví potvrzení a doklad. Dále se od druhu a typu taxametru odvíjí počet jízdních sazeb, které si provozovatel stanoví sám podle příslušného právního předpisu.