štamgast

Jak funguje tahle matematická „úloha“?

Přišlo mi to e-mailem.

S pomocí bot vypočítáte kolik je Vám let v letošním roce,,,

  1. vezměte Vaše číslo bot
  2. to číslo násobte 5.
  3. výsledek násobte 20.
  4. k výsledku přičtěte současný rok (2014)
  5. od výsledku odečtěte rok Vašeho narození a dostanete číslo.

Poslední dvě čísla určují Váš věk.

Nejlepší odpověď
bolak

Doufám že si děláš srandu :))

Přece když cokoliv vynásobíš stem, tak je jasné že se to číslo přesune do řádu stovek a za ním budou dvě nuly. A když k těm nulám přičteš rozdíl roku který je teď a roku ve kterém ses narodil, což znamená tvůj vlastní věk, tak je jasné že 00+tvůj věk=tvůj věk. Samozřejmě nebude to fungovat vždycky, pokud ses narodil v období někdy od teď do konce roku, tak ti to bude haprovat o rok.
Doplňuji:
Jo a zapomněl jsem dodat že pokud je ti víc jak sto let, tak ti to bude haprovat dokonce o celý století, což už tak úžasný není co?

Další odpovědi
brillant

Viz http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-je-to-mozne-17