Nikkol

Jak funguje Segway a kdy a kdo ho vymyslel?

Nejlepší odpověď
hanulka11

tento je ale pásový

roce 2006 se tehdy náctiletý Ben Gulak vydal z kanadského maloměsta Milton v Ontariu na výlet do Číny. Jako mnoho dalších lidí i jeho Říše středu zaskočila. Především obrovským znečištěním ovzduší ve městech. Když se vrátil, rozhodl se, že zkusí vymyslet alternativu malým špinavým motorkám, které byly v Číně na každém kroku. Vymyslel proto Uno – elektromotorku s jedním kolem. Ta mu získala zaslouženou pozornost. O dva roky je tu s další novinkou. Můžeme jí říkat „motorový skateboard“ nebo „Segway pro armádu“. … a dál v odkazu

Zdroj: http://www.hy­brid.cz/tagy/seg­way

Další odpovědi
arygnoc

segway

  • dvojkolesový dopravný prostriedok pre jedného pasažiera poháäný elektromotorom. Stabilitu vo vzpriamenej polohe zabezpečuje elektronika. Maximálna rýchlosť je okolo 20 km/hod.

Vynašiel ho Dean L. Kamen.
Spoločnosť na výrobu vozítok vlastnil Jimi Heseldon († 26. 9. 2010), zakúpil ju v januári 2010.

http://heureka­.tym.sk/vys.php?vol­ba=1&dotaz=seg­way&book=s