carodejnicee

Jak funguje pošta?!

Máme takový problém, syn je v Praze a když mu příjde nějaká pošta, tak nám jako rodičům jí vydat nechtějí, čí dokonce nesmějí, no až sem je to snad v normě zákonů, ale problém je v tom, že když poštu předpošlem za synem, tak nic mu nedojde.Teď během minulého měsíce se mu ztratily dvě zásilky.Nikde neleží a nevrátily se zpět.V pořadí už to, ale byla čtvrtá zásilka.U nás na poště tvrdí, že zásilku odeslali na udanou adresu, ale synovi nic nepříjde a zásilka zmizí z povrchu zemského.Kde je chyba a jak zjistit, kdo za toto nese zodpovědnost ? Snad by se neměl ztratit dopis do vlastních rukou.Příjde mi to jako záhada, ale určitě se dá zjistit příčina, ale jak ? ? ?

Nejlepší odpověď
Jambalaya

Na poště si můžete pořídit kartičku, na kterou vám synovu poštu vydají. Musíte s ním zajít na příslušnou pobočku, kde žádost o vydání syn osobně podepíše.
Pak by vám měli vydat vše, kromě zásilek určených do vlastních rukou.

Dopis do vlastních je na doručenku a nemůže se ztratir, je velmi pečlivě evidován. Na žádost musí pošta vystopovat, kde skončil. Obraťte se na odesílatele, ten zjistí podací číslo dle dokladu, který z pošty má a podle něj se bude zásilka hledat.

Další odpovědi
Cullinda

Tak pokud pošta vaše zásilky „baští“ tak toho využijte a pošlete mu obálku doporučeně a pojistěte ji třeba na 3 tisíce. Pokud se neztratí, tak je vše ok, pokud se ztratí, máte vyděláno. :)

Filip84

  1. Pokud jde o zásilku, jejíž podání podnik nestvrzuje (tj. obyčejné psaní – standard, obyčejné psaní, obyčejný balík), nejde dělat nic.
  2. Pokud jde o zásilky, jejichž podání podnik stvrzuje (tj. cokoli jiného), a jde-li o vnitrostátní zásilky, lze podat reklamaci, o jejím výsledku však bude vyrozuměn odesílatel.

Nejjednodušší řešení je doručovací adresa zapsaná v registru obyvatel, tedy co se týká úřední korespondence. Co se týká jakékoli jiné (banky, ČEZ, pojišťovny etc. etc.), je potřeba v tom nemít burdel a každého jednotlivého smluvního partnera obeslat dopisem na doručenku a do vlastních rukou, na jakou adresu si syn přeje doručovat. Když na to pak nebudou reflektovat, je to jejich problém, prohrají všecko.

Ano, tzv. poštovní plná moc existuje, ale obávám se, že v dané situaci to není řešením. Je potřebné, aby se oba dva – tj. zmocnitel i zmocněnec – společně dostavili na poštu, zmocnitel vyplní disposici adresáta, zmocněnec jí přijme, podnik vydá „kartičku“, stojí to Kč 200.00 a je to na 3 roky, maximálně. Problém je v tom, že bude-li zásilka do vlastních rukou výhradně jen adresáta (nebo mezinárodní a remettre en mein propre), pošta jí stejně zmocněnci nevydá.