martanius

Jak funguje platba na účet předem?

Zdravím, jak too funguje ? Pokud nemám účet tak vím že je možné zaplatit i v bance přes složenku, ale nějak se mi to ,,předem" nezdá. Třeba na aukru vyhraju nějakou aukci a mám zaplatit předem na účet. Takže zaplatím na účet a pak doufám že mi to pošle nebo jak ?

Děkuji.

Nejlepší odpověď
tom004

Na AUKRU už obchoduji dost dlouho a nic podobného si nepamatuji.Platba předem je tam standrtní forma platby.A provo­zovatel portálu garantuje vrácení peněz v případě,že zaplacené zboží kupující nedostane. Vše je v podmínkách za jakých portál funguje.

Další odpovědi
Michal Kole

Eshop vám pošle na mail „fakturu“ – neznám přesný účetní termín. vy si čísla účtu, variabilní symbol, částku přecvakáte do internet bankovnictví a odešlete platbu nebo přepíšete do složenky a jdete na poštu taky to lze udělat na pobočce jak z jedné banky (vaší)tak z druhé banky (e-shopu).

U aukra musíte bohužel doufat, že obchodník je solidní. Bohužel to platí i u dost klasických e-shopů.

Hykam

Na Aukro neinzerují žádné anonymní osoby, pokud chcete vystavit zboží, musíte mít ověřený účet.
Ten se ověřuje zasláním ověřovacího hesla na adresu bydliště udanou při registraci.
Pravda, tento ověřovací postup nemusí být 100%, ale další vodítko jsou komentáře u uživatelů.
Sám nakupuji na Aukru každou chvíli a nikdy se mi nestalo že by zboží nepřišlo. Jednou se mi balíček zasek na poště (vůbec mi neoznámili zásilku) a prodejce mi ihned po reklamačním e-mailu zaslal peníze zpět. Po vyřešení problému jsem mu je zase zaslal.

fablen

prodávám i nakupuji na aukru již velmi dlouho (několikrát za týden), dle komentářů od ostatních uživatelů snadno poznáte, zda je prodejce solidní. Není se čeho bát, navíc Aukro má program ochrany kupujících.

Většině uživatelů vyhovuje platba předem – především vyjde levněji poštovné, než když je zboží zasíláno na dobírku.
Jako prodejce občas zboží zákazníkům (kteří mají hodně pozitivních hodnocení) odešlu, aniž čekám na platbu, neboť vím, že platba během 1–2 dnů přijde.

Pokud ale budete platit složenkou, pak o tom prodávajícího určitě informujte!!! Platba složenkou totiž nepřijde během 1–2 dnů od odeslání, ale často to trvá dokonce i 5–7 dní.