fyziq

Jak funguje noční vidění?

Nejlepší odpověď
Pajavesa

Noktovizor zesiluje zbytkove svetlo ci IR oblast a prevadi do oblasti viditelne
See http://www.nocni-videni-atn.cz/aktuali­ty/jak-pracuji-pristroje-pro-nocni-videni/

Další odpovědi
anonym

Nejčastější (nejběžnější) jsou přístroje, které pracují na principu zesílení zbytkového světla – světlo, dostupné na pozorované scéně (světlo měsíce, hvězd, světelný smog…) zesilují a elektronicky zobrazují. Případně ještě přidají část infraspektra (blízkou viditelnému světlu). Fungují pasivně, ale pro kvalitnější zobrazení je možné přisvícení IR reflektorem. Z principu – bez přisvícení, nefungují v úplné tmě (sklep, jeskyně…).