nikeroska

jak funguje nákup s živnostenským listem?

Nakupuje s s DPH nebo bez DPH. Popřípadě k čemu vlastně je?

Nejlepší odpověď
mosoj

Každý ( jakýkoliv) nákup je s DPH. S DPH se v účetnictví potom pracuje podle toho jestli jsi
plátce DPH nebo nejsi. Živnostenský list na to nemá vliv.

Další odpovědi
Hlada

Každý nákup je vždy s DPH. ŽL je oprávnění k podnikání. Na počátku devadesátých let umožňovaly velkoobchody nákup jen podnikatelům. Dneska je to jedno, každý obchodník je vděčný za každého zákazníka, velkoobchody jsou často menší, než supermarkety a ceny se od supermarketů neliší, takže ŽL není většinou k nákupu ve velkoobchodu už potřeba.

Michal Kole

Pokud máš IČO tak ty můžeš nakoupit bez DPH a to DPH za tebe zaplatí zákazník. Jinak by se DPH platilo 2× (ty by jsi platila, DPH a pak zákazník, který by od tebe zboží koupil)

Ještě je tu problém „být plátce DPH“ to nevím.