Avatar uživatele
Motion

Jak funguje mimořádná splátka hypotéky?

Mám hypotéku na 30 let, měsíční splátka je 5000Kč, již je po fixaci. Pokud vložím třeba mimořádnou splátku 200.000Kč, sníží se mi počet let, měsíční splátka nebo oboje? Lze si třeba vybírat co z toho? Děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4786 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Ceskykuchar

Určitě navštivte hypoteční ústav/banku a poraďte se, přečtšte so vaši konkrétní smlouvu. Obvykle je možná mimořádná splátka při „výročí“ kdy si přehazujete fixaci na zvolené období. Nikam peníze neposíláte, banka si je stáhne z běžného účtu, ale až po odsouhlasení. Ve spoustě případů to ale bude spojeno s velkou pokutou, doporučuji vylepšit přeúvěrováním jinde, vložení hotovosti a vylepšením podmínek. Obecně doporučím pohybovat se pod 15 lety, nezlobte se ale 30 je nesmysl, spočítejte si ty násobky co zaplatíte navíc.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
vindic

Podívat se zda je to vůbec ve smlouvě, pokud ne, domluvit se se stávající bankou před ukončením fix.období.Jestliže to v novém období neumožní pak min.3měs.navštívit konkurenční banky a zeptat se na možnost mimoř.splátky. My jsme to osobně udělali a Č.Spoř.nám to umožnila při 5-letém fixu 1 roční mimoř. splátku. Banky hrají na čas a otravné papírování a je lepší s nimi jednat
včas a rozhodně.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Motion

šlo mě o princip, jelikož si chci vzít hypotéku

před 4786 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek