Pokročilý

Jak funguje léčba šokem ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

třeba takto a rozklikni si obrázek
http://www.odpovedi.cz/…
Doplňuji:
nebo takto
http://oko.yin.cz/…

Další odpovědi:

BAF, ses lekl, že jo :)

Stříbrný

Jak? Zkus si to a můžeš sám posoudit.

Vystavuj se často rizikové situaci, nebo popros někoho, aby se ti o ni postaral. Já se šokovou terapií zbavila trémy na základce. Byla jsem vlastně pokus naší pedagogické pracovnice - posílala mě na intonační soutěže, diskuzní fóra, vše pod jménem "nejlepšího žáka školy" (škole tím sice dělala sice ostudu, ale když viděla, že to má účel a přestávám se bát mluvit, pomohlo to). Po čase to problém nebyl. Stejně tak na SŠ jsem se přihlásila do ročního kurzu, který podporoval komunikační a prezentační stránku. Šla jsem do toho s vědomím, že to nezvládnu a kurz opustím. Makala jsem na sobě, jak to šlo. Před projevy byly dechové zkoušky, jazykolamy... Vždycky to uvolnilo atmosféru natolik, že brzy nebyl problém mluvit ani před sálem plným lidí. :-) Po čase jsem na vlastních přednáškách začala sama pracovat.

I tohle je léčba šokem. Stejně tak to ale funguje u fóbií z výtahů, uzavřených prostor, ale i zvířat.

Třeba kamarádovi jsem se rozhodla kdysi minimalizovat fóbii ze zvířat. Jezdili jsme do lesů pod stan, párkrát okolo nás chodili i jeleni, jindy stádo divočáků, překonal strach i z domácích zvířat. Zjistil, že ve většině mají větší strach zvířata, než on. :-) Je to už nějaká doba zpátky... Nedávno jsem ve městě viděla zajímavý letáček na vesnický tábor s nevšední tématikou. Dojení krav, koz, stahování králíků... Pod tím vším byl jako vedoucí podepsán on. :-)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1609
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1282
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.