mikee.nikee

Jak funguje léčba šokem ?

Nejlepší odpověď
iceT

třeba takto a rozklikni si obrázek
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/lecba-sokem
Doplňuji:
nebo takto
http://oko.yin­.cz/26/lecba-sokem/

Další odpovědi
anonym

BAF, ses lekl, že jo :)

WeeBear

Jak? Zkus si to a můžeš sám posoudit.

Vystavuj se často rizikové situaci, nebo popros někoho, aby se ti o ni postaral. Já se šokovou terapií zbavila trémy na základce. Byla jsem vlastně pokus naší pedagogické pracovnice – posílala mě na intonační soutěže, diskuzní fóra, vše pod jménem „nejlepšího žáka školy“ (škole tím sice dělala sice ostudu, ale když viděla, že to má účel a přestávám se bát mluvit, pomohlo to). Po čase to problém nebyl. Stejně tak na SŠ jsem se přihlásila do ročního kurzu, který podporoval komunikační a prezentační stránku. Šla jsem do toho s vědomím, že to nezvládnu a kurz opustím. Makala jsem na sobě, jak to šlo. Před projevy byly dechové zkoušky, jazykolamy… Vždycky to uvolnilo atmosféru natolik, že brzy nebyl problém mluvit ani před sálem plným lidí. 🙂 Po čase jsem na vlastních přednáškách začala sama pracovat.

I tohle je léčba šokem. Stejně tak to ale funguje u fóbií z výtahů, uzavřených prostor, ale i zvířat.

Třeba kamarádovi jsem se rozhodla kdysi minimalizovat fóbii ze zvířat. Jezdili jsme do lesů pod stan, párkrát okolo nás chodili i jeleni, jindy stádo divočáků, překonal strach i z domácích zvířat. Zjistil, že ve většině mají větší strach zvířata, než on. 🙂 Je to už nějaká doba zpátky… Nedávno jsem ve městě viděla zajímavý letáček na vesnický tábor s nevšední tématikou. Dojení krav, koz, stahování králíků… Pod tím vším byl jako vedoucí podepsán on. 🙂