kosaaaak

Jak funguje když já chci něco někomu jinýmu poslat na dobírku?

Jak funguje když já chci něco někomu jinýmu poslat na dobírku? Jak mi pak dojdou peníze, na složenku nebo na účet?
A jak dlouho to trvá?
A platím něco já nebo až ten adresát, a co když si to nestihne vyzvednout včas, budu já jako odesilatel platit nějaký penále?

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Jdeš na poštu, vyplníš dobírkovou složenku (A – na účet, C – hotovostně), vyplníš podací lístek, prostrčíš „oknem“, ona to zapíše do počítače, balík zváží, ty zaplatíš poštovné a až si to příjemce vyzvedne, tak cca za 3 dny ti příjde složenka nebo peníze na účet.

Další odpovědi
anonym

Podobných otázek tu bylo plno, pokaždé s odkazem na poštovní sazebník a podmínky doručování.
Opakovaný vtip přestává být vtipem a z podezření na vkládání účelových otázek tě už nezbaví ani jistá mladá respondentka, z níž jsi po mailu zákeřně vyloudil nezasloužené palce.

baghira

Peníze dojdou v hotovosti nebo na účet, podle toho jak to budeš chtít. Peníze dojdou cca dva dny po tom, co si adresát zásilku převezme. Kromě poštovného za balík platíš i za dobírku – je to pár desítek korun, podle toho, o kolik peněz jde a jestli účet nebo hotovost.
Pokud adresát zásilku nepřevezme (a tedy nezaplatí), tak samozřejmě peníze nedostaneš (ale balík se ti vrátí).

Drap

Peníze přijdou složenkou. Pokud si zásilku nepřevezme, peníze nedojdou a zásilka se vám vrátí. Poštovné se samozřejmš nevrací.

nikeroska

Peníze dojdou buď na účet a to když vyplníte poštovní poukázku A (dobírkovou), nebo když vyplníte pk C tak příjdou vám na danou adresu ve formě složenky. Trvá to cca 3 dny, záleží na tom jakou rychlostí složenku příjemce zaplatí. Když adresát nezaplatí, můžete prodloužit odběrní lhůtu, za kterou zaplatí příjemce tudíž adresát, v jiném případě, pokud nepožádate o prodloužení se Vám složenka vrátí zpátky ;)

Děda Louda

To funguje úplně stejně, jako když chce někdo jiný něco poslat na dobírku tobě, jenom nebudeš adresátem, nýbrž odesilatelem.