Jak funguje kanalizace a elektřina v mobilních domech?

Trochu uvažuji o koupi mobilního domu (nevím jestli je to synonymum pro garsonku). Ceny jsou přijatelné a často jsou uvnitř hezky vybavené, pro jednu osobu by mi to stačilo.

Chci se ale zeptat, jestli nevíte, jak tam funguje třeba elektřina, kanalizace? Je tam normální záchod a sprcha, ale kam to teče (napojí se to na kanalizaci v místě,kde to stojí?). A elektřina se odněkud musí natáhnout káblem? Na vytápění je tam jakýsi krb (to zatím neřeším, ale na komín asi nebude :D).

Jo a taky.. Jsou ty domy docela levné, třeba 150 tisíc. Tak by mě zajímalo, jestli si ten dům teda za tu částku koupím a pak už platím pouze poplatky spojené s elektřinou a vodou, nebo jestli je pořád jejich a já si ho jen pronajímám.. (ale i tak by to bylo dobré, pokud bych platila jenom poplatky) Ideálně bych chtěla potkat někoho,kdo takhle už žil :D ... Díky za odpovědi případné...

Odpovědi:

Vezmu to od konce - za 150 tisíc koupíš ´jetý´ (takže musíš počítat ještě s rekonstrukcí), ale kouppíš jej, nejde o pronájem.
Pak ale potřebuješ pozemek (nemáš-li, můžeš jej pronajmout).
Na pozemku - samozřejmě, přípojku elektriky, vody a odpadu (namísto odpadu můžeš použít nádrž a tu nechat jednou za čas vyvézt).
Komín není problém (klidně vně, stejně s tím ´domem´ nebudeš běžně cestovat.
___
Pokud tě zajímá, jak se v tom bydlí (a jak to funguje), zajdi se kouknout do libovolného kempu pro karavany - princip je stejný.
Doplňuji:
Arygnoc: Nikde jsem nepsal, že MobilHeim je karavan (což určitě není) - napsal jsem, že způsob (princip) připojení karavanu a mobilního domu na "sítě" je obdobný a podobně se v nich i bydlí.
___
Jen - pro upřesnění - mobilní dům je možné postavit na téměř libovolné parcele - nemusí jít o parcelu stavební (není pevně spojen s pozemkem).

Diskuze k otázce

Zlatý

arygnoc

Příspěvek smazán administrátorem.

• Vložena před 1035 dny
Stříbrný

huxa

Pokud v něm chceš bydlet dlouhodobě, doporučil bych je z části zakopat do zěmě a zasypat vrstvou hlíny (izolace)

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 924
Zlatý mosoj 860
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 295
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 233
Zlatý marci1 223

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.