horke-kakao

Jak funguje kanalizace a elektřina v mobilních domech?

Trochu uvažuji o koupi mobilního domu (nevím jestli je to synonymum pro garsonku). Ceny jsou přijatelné a často jsou uvnitř hezky vybavené, pro jednu osobu by mi to stačilo.

Chci se ale zeptat, jestli nevíte, jak tam funguje třeba elektřina, kanalizace? Je tam normální záchod a sprcha, ale kam to teče (napojí se to na kanalizaci v místě,kde to stojí?). A elektřina se odněkud musí natáhnout káblem? Na vytápění je tam jakýsi krb (to zatím neřeším, ale na komín asi nebude :D).

Jo a taky.. Jsou ty domy docela levné, třeba 150 tisíc. Tak by mě zajímalo, jestli si ten dům teda za tu částku koupím a pak už platím pouze poplatky spojené s elektřinou a vodou, nebo jestli je pořád jejich a já si ho jen pronajímám.. (ale i tak by to bylo dobré, pokud bych platila jenom poplatky) Ideálně bych chtěla potkat někoho,kdo takhle už žil :D … Díky za odpovědi případné…

Odpovědi
anonym

Vezmu to od konce – za 150 tisíc koupíš ´jetý´ (takže musíš počítat ještě s rekonstrukcí), ale kouppíš jej, nejde o pronájem.
Pak ale potřebuješ pozemek (nemáš-li, můžeš jej pronajmout).
Na pozemku – samozřejmě, přípojku elektriky, vody a odpadu (namísto odpadu můžeš použít nádrž a tu nechat jednou za čas vyvézt).
Komín není problém (klidně vně, stejně s tím ´domem´ nebudeš běžně cestovat.
___
Pokud tě zajímá, jak se v tom bydlí (a jak to funguje), zajdi se kouknout do libovolného kempu pro karavany – princip je stejný.
Doplňuji:
Arygnoc: Nikde jsem nepsal, že MobilHeim je karavan (což určitě není) – napsal jsem, že způsob (princip) připojení karavanu a mobilního domu na „sítě“ je obdobný a podobně se v nich i bydlí.
___
Jen – pro upřesnění – mobilní dům je možné postavit na téměř libovolné parcele – nemusí jít o parcelu stavební (není pevně spojen s pozemkem).

arygnoc

Příspěvek smazán administrátorem.

huxa

Pokud v něm chceš bydlet dlouhodobě, doporučil bych je z části zakopat do zěmě a zasypat vrstvou hlíny (izolace)