wwear

Jak funguje kalkulačka ?

Doplňuji:
Myslím, jak funguje to , že když namáčku třeba to 2+3 tak jak to dokáže vypočítat..

Odpovědi
anonym

Nějak podobně jako ščot!

lukas.zmizik

funguje to tak, že když zmáčkneš 3 + 2 = , tak se objeví 5

Zbynas

Vesměs na principu kladně nebo záporně nabitých částic, stejně tak funguje procesor (který je mimo jiné právě v té kalkulačcce)

Doporučuju pro lepší pochopení prostudovat dějiny počítačů: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/D%C4%9Bji­ny_po%C4%8D%C3%AD­ta%C4%8D%C5%AF
Doplňuji:
Na uvedené stránce se doporučuji zaměřit na odstavce Z1 a Z2, Z3

Kelt

Kalkulačka funguje podle logiky pořadí funkcí. Zadá se první výraz, potom operátor, další výraz a výsledek se objeví na obrazovce. To co se zadá, zapíše se a podle toho vyjde výsledek. Zajímavější by bylo, kdyby vyšel jiný výsledek, ale to b y byla chyba na kalkulačce.

msi

Kdyžbys třeba programoval, tak to pochopíš nejlíp… protože uvažuješ jak to bude fungovat… kalkulačku jsem udělal např. v Delphi 7 PE… uměla funknce navíc… začínal sem od sšítání a přidával funkce a pak to zjednodušel psaní zdrojových kodu… chci tim říct, že takle se to nejlíp naučíš, počítačově myslet..když to tak zvlaštně napíši.

mosoj

Spočte to jako ty ve škole, ale počítá to ve dvojkové soustavě.
Algoritmus je 2 + 3 = 5.

Dochy

V současné době bude v kalkulačce zaručeně malý počítač. Jak dokázali udělat vědeckou kalkulačku v době kdy slušné mikroprocesory ještě nebyli je mi záhadou.
Kalkulačka plus minus děkuju se dá ještě postavit z diskrétních logických obvodů. Ale byl by to opruz.

Lamalam

Kelt – řada levných kalkulaček vrací chybné výsledky. Zkus zadat 2+3×4=, většinou vrátí chybných 20, oproti správnému výsledku 14.

Lamalam

Zbynas – kladně nabité částice jsou třeba protony. Myslíš, že v kalkulačce něco takového pracuje?