Miroslavst

Jak funguje jogurtovač?

Krásný večer všem vespolek. Jak funguje jogurtovač, nevíte?
Je to vanička a v ní skleničky a vypínač I,II. Když to dám do zástrčky, tak to nic nedělá, jen svítí světýlko.
Co to má dělat? (Já vím, jsem blbej, ale ještě jsem to nezkoušel).
Do těch skleniček dám asi mléko a co dál? Do vaničky vodu nebo co?
Děkuji všem. Je to ETA0153

Nejlepší odpověď
ReHu

Do skleniček dáš mléko + trochu jogurtu, aby se mléko jako nakazilo tím jogurtem.
Jogurtovač udržuje mléko v teple. Ne velké, aby se kultura nespálila, ale ne nízké, aby vyzrála.
Trvá to několik hodin, cca 8 – 12 a pak dáš ten jogurt do ledničky a zhoustne a papkáš.
Také ho používám.

elektrikář

Jogurtovač udržuje optimální teplotu pro rozmnožování mléčných bakterií, něco jako inkubátor.Pužívá se mléko ze kterého se vyvaří část vody a do toho se přidá jogurtvá
živá kultůra.Nejde tedy použít jaký koli průmyslově vyráběný jogurt. V těch jsou konzervanty různá plnidla, škrob a arabská guma aby to vůbec drželo pohromadě a na prodloužení trvanlivosti.Na­konec u každého výrobku by mněl být návod k používání.Nějaké informace lze najít i v kuchařkách.

ReHu

Ty jsi hrozně rychlý – ještě jsem chtěla připsat, ža míchám mléko+kondenz­.mléko+jogurt. Chuť je pak trochu nasládlá, záleží na poměru.
A lépe je použít přírodní bílý jogurt, než ty „chemické“.