ivosek2

Jak funguje in karta od ČD?

Karta se musí dobíjet? Jsou tam nějaké slevy?
Doplňuji:
Ale když chci jenom na prokázání věku tak si můžu rovnouo udělat studentskou kartu ne?

Nejlepší odpověď
plavcik

Jednoduše. Jako průkazka na slevu in25 (25% ze základního jízdného) , in50 (50% ze zákl. jízdného) , in100 – 100%sleva dá se říct jako „režijka“, tam už si jízdenky nekupuješ, pouze místenky do SC tuším.
Na inkartu lze nahrát ještě aplikace jako třeba doplatek do 1.třídy, nebo traťovou jízdenku týdenní, měsíční, čtvrtletní (pro pravidelné dojíždění do školy nebo práce) .
Pak lze nahrát na ikartu peníze , kterýma pak lze platit jízdenky buď u pokladny na nádraží, nebo v automatu, nebo u průvodčího ve vlaku. Dobrý je si inkartu registrovat na eshopu ČD , kdy je pak jednodušší nákup jízdenek přes internet.
Doplňuji:
Vysloveně dobíjet se nemusí. Může fungovat jen jako průkazka na prokázání nároku na slevu a elektronickou peněženku využívat nemusíš, můžeš i nadále platit hotově. Ale je pohodlnější a výhodnější platit „inKartou“ , resp. penězma na ní nahranýma., nebo přes eShop. Nemusí si člověk pořád hlídat drobný a je to i výhodnější , dřív tam byla sleva 3% za bezhotovostní platbu, teď to myslím nějak pozměnili .

Další odpovědi
brillant

Vše je uvedeno zde: http://www.cd­.cz/cs/vyhody-pro-cestujici/defau­lt.htm

Pepa25

Nevíme, jestli je ti do 15 let nebo nad 15 …

Napíšu varianty pro věk do 15 let:

  1. poloviční jízdné: platí pro všechny děti od 6 do 15 let, „děti od 10 do 15 let prokazují nárok na zvláštní jízdné jakýmkoliv oficiálním průkazem s fotografií a datem narození“ nebo průkaz za 50 Kč na pokladně

http://www.cd­.cz/vnitrostat­ni-cestovani/jiz­denka/jizdne-a-slevy/-3590/

  1. žákovské jízdné: nutný žákovský průkaz, platí jen pro dojíždění do školy v průběhu školního roku

http://www.cd­.cz/vnitrostat­ni-cestovani/jiz­denka/jizdne-a-slevy/-3594/

  1. In-karta Junior: karta, kterou se získá sleva 25% z jízdného pro děti (bod 1) a kterou je možné kombinovat se žákovským průkazem

http://www.cd­.cz/vyhody-pro-cestujici/in-karta/aplikace-na-in-karte/-21363/

Kelt

Koupíš si kartu a hned máš slevu. Funguje to jako elektronická peněženka a tak vložené penííze použiješ na nákup jízdenky. Minimálně vložíš 100 Kč. Vždy v novém měsíci se z vložené částku přičte 3 % vkladu a to ti naroste. Navíc si tam můžeš nahrát týdenní, měsíční a pod jízdenky a nemusíš s sebou nosit papíry. Pokud máš dosta peněz na in kartě, můžeš si koupit lístek přímo u speciálního automatu. Když jedeš dále, můžeš si koupit skorojízdenku, která tě vyjde ještě levněji než jízdenka se slevou.