bolak

Jak funguje ibalgin?

Šoupnu ho do sebe a co přesně se začne v těle dít? Hádám že „hotový divy“ ale zkuste být trochu konkrétnější..

Odpovědi
mosoj

Snižuje tvorbu prostangladinů v těle , ale divy to určitě jsou o hodně větší než zde na serveru. I když někdy ..... no kdo ví ......
Doplňuji:
http://www.ulo­zisko.sk/obraz­ky/552124/Vys­trizek.JPG

Conchus

www.sukl.cz

Advance

Ibalgin blokuje tvorbu a uvolňování mediátorů přímo v zanícené tkáni.

anonym

Farmakodynamické vlastnosti
Farmakoterapeutická skupina : Antiflogistikum, antirevmatikum
ATC kód: M01AE01
Ibuprofen, derivát kyseliny propionové, je nesteroidní antirevmatikum s dobrým analgetickým, protizánětlivým a antipyretickým účinkem. V nižších dávkách působí analgeticky, ve vyšších protizánětlivě. Protizánětlivý účinek je dán inhibicí cyklooxygenázy s následnou inhibicí biosyntézy prostaglandinů. Zánět je zmírňován snížením uvolňování mediátorů zánětu z granulocytů, bazofilů a žírných buněk. Ibuprofen dále snižuje citlivost cév vůči bradykininu a histaminu, ovlivňuje produkci lymfokinů v T lymfocytech a potlačuje vazodilataci. Tlumí též agregaci krevních destiček.
Preklinické údaje poukazují na to, že ibuprofen při současném podávání s nízkodávkovanou kyselinou acetylsalicylovou (ASA) může tlumit její vliv na agregaci destiček.
Ve studii s jednorázovou dávkou 400 mg ibuprofenu podávanou 8 h před nebo 30 min po podání 81 mg ASA s rychlým uvolňováním byl pozorován snížený účinek ASA na tvorbu tromboxanu nebo agregaci destiček. Tyto údaje však mají své limity a není znám jejich dopad na klinickou praxi. Zejména při ojedinělém krátkodobém podávání ibuprofenu není klinicky významný vliv pravděpodobný.
Doba nástupu analgetického účinku je za 0,5 hodiny, maximálního antipyretického účinku je dosaženo za 2 – 4 hodiny. Antipyretický účinek trvá 4 – 8 i více hodin, analgetický 4 – 6 hodin.

5.2. Farmakoki­netické vlastnosti
Po perorálním podání se rychle a dobře vstřebává, vrcholu plazmatické koncentrace při podání nalačno dosahuje již za 45 minut, při podání s jídlem cca za 1 – 3 hod. Po rektální aplikaci se ibuprofen vstřebává pomaleji, maximální koncentrace v séru je dosaženo za 2 hodiny po aplikaci. Ibuprofen se váže na plazmatické proteiny, ale vazba je reverzibilní. Poměrně rychle je metabolizován v játrech a vylučován močí, hlavně ve formě metabolitů a jejich konjugátů, menší část je vylučována žlučí do stolice. Biologický poločas má asi 2 hodiny. Při sníženém vylučování může dojít ke kumulaci léku v organizmu. Exkrece ibuprofenu je ukončena za 24 hodiny po podání poslední dávky. Biologická dostupnost je minimálně alterována přítomností stravy. Ibuprofen prochází placentární bariérou, je vylučován do mateřského mléka v množstvím menším než l µg/ml. http://www.ole­cich.cz/modules/me­dication/sear­ch.php?data[search_for]=i­balgin&search=1 a klikni na ► SPC98910.doc

bolak

Conchus: v tom odkazu nic nevidim, jinak příbalový informace mě moc nezajímají, chtěl bych to dostat nějak polopaticky, aby to byl můj mezimozek schopen zpracovat