Fun1k

Jak funguje hever?

Odpovědi
Michal Kole

princip šroub-matice

Otáčením kliky se otáčí matice, která vysunuje šroub.

Samozřejmě jsou tam převody, pro ulehčení
námahy.

Jsou i jiné principy, např. hydraulický či pneumatický tam je princip ten, že se „přesunuje“ olej nebo vzduch z jedné komory do druhé a olej nebo vzduch tlačí na píst, který se vysunuje.

BIGFOOT

Hlavně opatrně po doporučení toho chlapa v ženským arabským hábitu.BIGFOOT

janek66

Ještě doplním že u hydraulického heveru je důležitý poměr mezi průměrem válce kterým pumpujeme olej do válce a kterým zvedáme (auto).Čím větší je rozdíl,tím lehčeji auto zvedneme,ale víckrát musíme pumpovat a naopak.