Pavel1212

Jak funguje elektrický zvonek?

Potřebuju podle obrázku popsat, jak funguje elek. zvonek, který obsahuje: šroubek, dotykovou pružinu, kotvu, paličku a zvonek.

Nejlepší odpověď
fortin

V klidové poloze zvonku je dotyková pružina přitlačena k přívodnímu napájení. Ve chvíli kdy se do zvonku pustí proud, relé přitáhne kotvu. Palička na konci uhodí do kovové misky. Současně se ale obvod rozpojí, a dotyková pružina se oddálí od přívodního kontaktu. Pružina se vrátí do do výchozí polohy aby se mohla přitlačit k přívodnímu napájení. To se opakuje stále dokola. Šroubek má za úkol regulovat vzdálenost mezi momentu sepnutím a rozepnutím obvodu. Tím se dá řídit frekvence zvonění, nebo i intenzita.

Další odpovědi
GangstaHelper

Nejsem si jistý, ale mělo by to být to, co máte na mysli (zvonek, pak je ještě bzučák, ten by se dal popsat podobně).

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Zvo­nek