JájsemRaibek

Jak funguje elektrický ohradník?

Prostě taková ta situace, která nenese odkladu. Jedete na kole a najednou vás chytně chc… (no potřebujete na malou). Seskočíte z kola, zaběhnete do křoví, rozepnete poklopec a začnete vykonávat potřebu. A kde se vzal, tu se vzal, máte to namířeno přímo na drát elektrického ohradníku.
Reaguje ten ohradník jen na zvířata nebo i na vás?

Nejlepší odpověď
gecco

Ad „situace“ – pokud se trefíš a ohradník je v činnosti, dostaneš RÁNU, že sebou asi i sekneš…
😉
Ohradník na nic/nikoho nereaguje – prostě je do drátu v nějakých intervalech ´pouštěn´ vysokonapěťový puls – s mizivým proudem – nezabije tě to.
Napětí je voleno podle druhu zvířete – třeba na ovce (vysoce izolační srst) až 5 kV.

Další odpovědi
Hlada

Nejen z býka se tak může stát vůl.

mosoj

Utrhne ti to pytlík. Nemáš močit na ohradník.

anonym

Zkus to :D Kopne to i tebe, pokud se trefíš do intervalu. Proud tam není pořád roto, že na zvířata to funguje stehjně a nežere to tolik.

ReHu

Tys neviděl Slunce, seno, …?
Tam jsi to viděl, jak funguje 🙂 🙂 🙂