Avatar uživatele
133

Jak fungovali kameramani v II. světové válce? …

Podařilo se mi zamknout předchozí vlákno a tak ho sem dávám znovu a něco doplním…
Zdravím, už dlouho přemýšlím nad tím, jak je to s kameramany kteří filmovali při válečných konfliktech. Nemyslím si, že by si kameru brali jen jako koníček a ještě by oslabovali vlastní jednotku, protože by se nevěnovali boji ale natáčení…taky se muselo filmovat na nějaké pásky, které nevím odkud brali a také co dělali s natočeným materiálem, jestli byli na frontě třeba 5 let…Díky za osvětlení či jakýkoliv poznatek k tomuto tématu.

Děkuji všem, kteří již odpověděli do předchozího vlákna. Informace o sovětské vlajce a říšském sněmu mě dostala. Toto téma je hodně zajímavé aspoň pro mne a mnozí se jistě také dozví něco nového.
Doplňuji:
Odpovědi z předchozího vlákna:

Zlatý
led

Frontoví novinári a kameramani, či nemeckí, sovietskí, americkí či iných štátnych príslušností sa vyznačujú jedným:
byť tam, kde sa niečo deje, i v prvej línii, na štábe i priamo v boji, vo vzduchu i na mori a získať informácie pre svoje noviny.
Vojnoví kameramani boli vysielaní na bojové úseky podľa potreby. Neboli v prvej línii celú dobu. Počas ich pobytu im, bola pridelená ochrana, ktorá im pomáhala aj s batožinou s objektívmi a kazetami s filmovými pásmi. Ale počas boja museli niekedy chytiť aj zbraň miesto kamery a bojovať, ba dokonca i veliť jednotkám. Mnoho ich počas akcií padlo.

Lamalam

Byli to profesionálové pověření zaznamenáváním situace, nebyli to běžní vojáci. Točilo se na film, který normálně dostávali z týlu a tam také natočený materíál odesílali ke zpracování (5 let na frontě rozhodně nebyli).

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: 133

Zajímavá 0 před 3741 dny Sledovat Nahlásit



Otázka ještě nemá žádnou odpověď.



Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Procher

Už je to velmi staré téma, ale zde je to hezky vysvětleno. Zadej do Googlu ,, co viděly americké kamery v Čechách " je to vícedílná série z dílny ČT.

Nový příspěvek