Jak fungovali kameramani v II. světové válce?

Zdravím, už dlouho přemýšlím nad tím, jak je to s kameramany kteří filmovali při válečných konfliktech. Nemyslím si, že by si kameru brali jen jako koníček a ještě by oslabovali vlastní jednotku, protože by se nevěnovali boji ale natáčení…taky se muselo filmovat na nějaké pásky, které nevím odkud brali a také co dělali s natočeným materiálem, jestli byli na frontě třeba 5 let…Díky za osvětlení či jakýkoliv poznatek k tomuto tématu.

Nejlepší odpověď
led

Frontoví novinári a kameramani, či nemeckí, sovietskí, americkí či iných štátnych príslušností sa vyznačujú jedným:
byť tam, kde sa niečo deje, i v prvej línii, na štábe i priamo v boji, vo vzduchu i na mori a získať informácie pre svoje noviny.
Vojnoví kameramani boli vysielaní na bojové úseky podľa potreby. Neboli v prvej línii celú dobu. Počas ich pobytu im, bola pridelená ochrana, ktorá im pomáhala aj s batožinou s objektívmi a kazetami s filmovými pásmi. Ale počas boja museli niekedy chytiť aj zbraň miesto kamery a bojovať, ba dokonca i veliť jednotkám. Mnoho ich počas akcií padlo.

Další odpovědi
Lamalam

Byli to profesionálové pověření zaznamenáváním situace, nebyli to běžní vojáci. Točilo se na film, který normálně dostávali z týlu a tam také natočený materíál odesílali ke zpracování (5 let na frontě rozhodně nebyli).
Doplňuji:
Řada atraktivních válečných leteckých záběrů vznikla díky automatickým kamerám umístěných v letadlech. Některé známé záběry byly inscenované, např. umísťování sovětské vlajky na budovu říšského sněmu v Berlíně bylo natočeno dodatečně až někoik dní po skutečné údálosti (kameraman původně nebyl přítomen, tak se scéna musela pro kameru sehrát znovu).