Blecha

JAk funfuje echolt ?

JAk funfuje echolot ?
Doplňuji:
JAk funfuje echolot ?

Nejlepší odpověď
rynek878

Jedná se o velmi zajímavého rybářského pomocníka pro detekci předmětů (ryb) pod hladinou, pro sledování profilu dna, hloubky a teploty vody. Pokud sháníte echolot do kapsy, pak je tento výrobek možným řešením. Skládá se z malé displejové jednotky .(velikosti 12×5cm), která je propojena až 10-ti metrovým kabelem se sondou opatřenou posunovatelným plovákem. Díky tomuto řešení je možné tento kapesní echolot používat v omezné míře i bez použití lodě k mapování míst v 10-ti metrovém okruhu kolem břehu (i z mostu atd..). Sonda je dostatečně těžká, takže jsem neměl problém ji hodit daleko. Destimetrový kabel byl občas i krátký. Echolot obsahuje 45-ti stupňovou sondu pracující na frekvenci 190 KHz, takže sledovaná plocha není až tak malá.
více zde:

Zdroj: http://www.ry­barenistomem.es­tranky.cz/clan­ky/novinky/echo­loty