Avatar uživatele
Pokročilý

Jak fakturovat výrobky, které chci vyvážet na Slovensko?

Dobrý den, ptrosím o rady. Jsem plátce DPH v ČR, a chci vyvážet svoje výrobky firmám na Slovensko, mám ve fakturách uvádět DPH? Jaké údaje mají být ve faktuře?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

I.
Pokud budete prodávat odběratelům, kteří jsou ve svém státě registrování jako plátci DPH, tak na faktuře DPH uvádět nebudete, bude ´prodávat´ za cenu BEZ DANĚ
(§ 64/1 zákona o DPH
http://business.center.cz/…

Daňový doklad pak musí obsahovat běžné náležitosti a dále SDĚLENÍ, že se jedná o plnění osvobozené od daně, s odkazem na příslušné ustanovení tohoto zákona
(§ 34/3.k)
http://business.center.cz/…

II.
Pokud se vaši odběratelé neprokáží slovenským DIČ (zpravidla proto, že nejsou plátci daně), tak vystavujete daňový doklad, na kterém bude cena včetně daně.

---------

Níže ve zdroji je článeček, který problematiku popisuje detailněji.

Zdroj: http://www.dane-a-ucetnictvi-k ralova.cz/news/dph-a-dodani-zb ozi-do-jineho-clenskeho-statu/

 

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 689
Zlatý mosoj 416
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 211
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 156
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.