jarzal

Jak elegantně „vycouvat“ z firmy? Vlastním celkem prosperující s.r.o. Zaměstnávám neteř jako jednatele.

Neteř nemá prostředky na odkup firmy, ale moc ji chce.Vlastní nezaměstnaná dcera si dělá nárok na s.r.o. a chce pracovat.Není ale tak pracovně dobrá.Mezi sestřenicema je VELKÁ a nepřekonatelná rivalita.Spolu­pracovat nikdy NEMOHOU! Já odcházím do důchodku. Jak se zachovat? Dát firmu méně schopné dceři( a tím bude konec s.r.o) nebo prodat?? nebo??Jak byste poradili,?
Doplňuji:
hodnota je asi 7 mil.úvěr na odkoupení je u neteře nemožný.

Nejlepší odpověď
mosoj

Na iluze zapomenout. Firmu prodat tomu kdo na ni bude mít peníze.

Měl jsem kamaráda který vlastnil prosperující stavební firmu, pro zdravotní obtíže ji nechal vést známého. Firmu předával z hotovostí na účtu a podepsanými zakázkami. Za dva roky byla firma před krachem a na účtu – 2 mega. Firmu převzal zpět, uhradil dluhy a končil. Mimochodem když v bance prováděl úhradu dluhu koukali na něj jako na blázna. Možná že v dnešní společnosti „blázen“ byl.

Další odpovědi
Toruk

Je velká škoda, že se Vaše holky nedokáží mezi sebou dohodnout, pak by to bylo jednoduché, firmu byste předal neteři a dcera by byla pod ní. Radil bych najmout zdatného manažera, nebo ředitele, který by firmu prakticky řídil a holky by byli pod ním; když bude dobrý, s holkami si poradí, když je dobře zapřáhne a dobře bude motivovat, třeba zapomenou na spory. Zatím bych odložil zásadní rozhodnutí zda prodat. Mohl byste být supervizorem- dohlížet na dálku a důležité rozhodnutí byste mohl udělat kdykoliv později- až si budete jistý.

ReHu

Nešlo by, že by si neteř vzala úvěr aby mohla firmu odkoupit? Nemám představu, co to je za firmu a jakou mám cca hodnotu.
Já bych asi vlastní firmu, která prosperuje nenechávala někomu, ke komu nemám pracovní důvěru, že bude prosperovat dále.
Nebo můžete být nějakým tichým společníkem?

anonym

Řekněte to svým zaměstnancům a dejte jim předtištěný formulář k protestu. Jinak to nevidím. Možná jejich rivalita pomůže rozvoji této firmy. Zkuste odjet na pláž pod podmínkou nemoci. Tam najdete řešení!