jakho

Jak držet kytaru ?

Jak správně držet kytaru – napravo nebo nalevo? A jaký to má význam?

Nejlepší odpověď
quentos

ne že bych na něco hrál, ale myslím, že je to jedno, viděl jsem muzikanty držet obojím způsobem a nezdá se, že by to mělo na výkon vliv. Spíš to bude mít co dělat s tím, je-li muzikant pravák, nebo levák.

Další odpovědi
Vicki

Krk s hmatníkem držíš v levé a pravou brnkáš přes struny.Tedy pou´kud jsi pravák.Leváci to mají opačně.

JayDee446

Praváci drží hmatník v levé, leváci v pravé. Na hru na kytaru to nemá žádný vliv, jde jen o pohodlnost. Existuje mnoho slavných kytaristů, co drží kytaru „obráceně“ – např. Jimi Hendrix, podle mě ten největší ze všech. Jediný problém mohou mít leváci se sehnáním elektrické kytary – vyrábí se speciální levoruké. (Někdy stačí obrátit jen struny na pravoruké, ale podle mě to vypadá nepřirozeně, záleží na tvaru – třeba Les Paul musí být levoruký, protože by se hráč nedostal na horní pražce)