kazisvět

Jak dostat zvýrazňovač z oblečení?

Dcerka si počmárala zvýrazňovacím fixem kalhoty. Máte někdo zkušenost, čím se to dá dostat dolů?

Nejlepší odpověď
rynek878

Látku položíme skvrnou na savý papír a z rubu vlhčíme technickým nebo čistým lihem. Rozpuštěný inkoust se vpíji do savého papíru, proto je třeba po chvíli vždy papír posunout.

nebo:
Skvrny od fixů a popisovačů čistíme nejprve čistým lihem a potom koncentrovaným saponátem.

Další odpovědi
annas

Je to lihový fix? Odpověď najdete na:

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/prosim-poradte-mi-jak-odstranit-lihovy-fix-z-obleceni