lukmi

Jak dostat ze zaměstnavatele proplacení dovolené?

Dobrý den mám jeden malý dotaz.K 1.9.2013 jsem dal výpověd dovolenou mi zatím ještě nikdo neproplatil nevím tedy kam se mohu obrátit nebo jak to celé mám řešit můžete mi prosím někdo poradit? děkuji

Odpovědi
mosoj

Pořád je ještě pravděpodobné že ti ji zaměstnavatel nařídí vybrat. K proplacení by zřejmě došlo až v poslední mzdě.
Doplňuji:
Pak ti zbývá jedině pracovně právní spor u soudu, ale nevím jestli to stojí za to.
Pěkný režim jen co je pravda.

anonym

Zatím to neřeš – dovolenou ti, případně, zaměstnavatel proplatí v poslední výplatě (předpokládám, že máš obvyklou dvou- nebo více -měsíční výpovědní lhůtu).

ivzez

Výpověď se nedává k prvnímu dni v měsíci.
Končí-li pracovní poměr výpovědí,
skončí vždy poslední den v měsíci.

Jestli jste zaměstnavateli písemnou výpověď doručil 1. září,
začne 1. října běžet výpovědní doba
a pracovní poměr skončí 30. listopadu.

Za trvání pracovního poměru lze dovolenou pouze čerpat.
Proplatit nevyčerpanou část dovolené zaměstnavatel
může jenom při skončení pracovního poměru
(přesněji po skončení pracovního poměru spolu s poslední výplatou).

Ovšem čerpání dovolené určuje zaměstnavatel,
tzn., že Vám může čerpání určit v průběhu výpovědní doby.

___
Pokud zaměstnání skončilo 31. srpna,
má zaměstnavatel na vyplacení poslední výplaty
čas do 15. října.

lukmi

já jsem podal výpověd a můj zaměstnavatel mi ji sepsal.k 1.9.2013 z o­kamžitým ukončením dohodou poslední výplatu jsem měl 12.9. žádna výpovědní doba

lukmi

Ale já už tam zaměstnaný nejsem měsíc?