JAK DOSTAT Z BÝVALÉHO MANŽELA VÝŽIVNÉ??

Bývalý manžel mi dluží na výživném 30 000,- Kč! Jak je z něj dostat? Exekutorka je bezmocná, neboť bydlí u přítelkyně, kde není hlášen a tím pádem nesmí do bytu. Soukromě podniká, ale u soudu prohlásil, že má 15 000,- čistého. Ale exekuce na plat mu nejde udělat!Auto které má je ale napsané schválně na někoho jiného! A teď babo raď!!
Doplňuji:
Ano to mohu udělat, ale tím si jaksi moc nepomůžu, bývalého manžela zavřou a já dostanu do péče i syna, neboť nemam na to, abych ho dala do dětského domova!!A v tom případě budu mít na krku dvě děti a alimenty žádný!

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Pokročilý

To z něj nedostanete,můj bývalý manžel mi měl nařízením soudu doplatit na výživném přes 5 tisíc a dodnes jsem nedostala ani korunu.Jedině se obrátit na soud nebo sociálku.Všechny takové sobce,kteří myslí jen na sebe a ne na své děti,bych zavřela.

Další odpovědi:

Bronzový

Určitě bych se obrátila na soud. Neplnění vyživovací povinnosti je trestný čin, který je trestán i odnětím svobody. A klidně jděte k soudu i opakovaně.

Zlatý

Doporučuji, abyste bývalému manželovi oznámila, že pokud vám nedoplatí dlužné výživné, a to do 3 dnů (vůbec bych se s ním nemazlil), tak podáváte soudu žalobu o spáchání TRESTNÉHO ČINU § 196 Zanedbání povinné výživy, za které pachateli hrozí zcela reálně nepodmíněný trest až 3 roky!

p.s. doporučuji, abyste tuto žalobu měla písemně připravenou a v kopii ji předa bývalému manželovi v okamžiku kdy ho budete vyzývat k jednorázové úhradě do té přísné lhůty 3 dní.
Doplňuji:
Samozřejmě, že si uvědumuji kontroverzní důsledky mnou navrhovaného řešení, ale já sázím na psychlogii, že otec dítěte se nenechá zavřít kvůli 30.000 Kč a zaplatíte je.

Rozhodnutí je samozřejmě na vás.

Stříbrný

tak bych to vyřešil trochu tvrději, pár urostlých vymahačů udělá kolikrát více než nějaký exekutor,takové případy znám,fungují na sto procent.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.