bu-ba-bu

JAK DOSTAT Z BÝVALÉHO MANŽELA VÝŽIVNÉ??

Bývalý manžel mi dluží na výživném 30 000,– Kč! Jak je z něj dostat? Exekutorka je bezmocná, neboť bydlí u přítelkyně, kde není hlášen a tím pádem nesmí do bytu. Soukromě podniká, ale u soudu prohlásil, že má 15 000,– čistého. Ale exekuce na plat mu nejde udělat!Auto které má je ale napsané schválně na někoho jiného! A teď babo raď!!
Doplňuji:
Ano to mohu udělat, ale tím si jaksi moc nepomůžu, bývalého manžela zavřou a já dostanu do péče i syna, neboť nemam na to, abych ho dala do dětského domova!!A v tom případě budu mít na krku dvě děti a alimenty žádný!

Nejlepší odpověď
Klarisa

To z něj nedostanete,můj bývalý manžel mi měl nařízením soudu doplatit na výživném přes 5 tisíc a dodnes jsem nedostala ani korunu.Jedině se obrátit na soud nebo sociálku.Všechny takové sobce,kteří myslí jen na sebe a ne na své děti,bych zavřela.

Další odpovědi
afro.minerva

Určitě bych se obrátila na soud. Neplnění vyživovací povinnosti je trestný čin, který je trestán i odnětím svobody. A klidně jděte k soudu i opakovaně.

standa

Doporučuji, abyste bývalému manželovi oznámila, že pokud vám nedoplatí dlužné výživné, a to do 3 dnů (vůbec bych se s ním nemazlil), tak podáváte soudu žalobu o spáchání TRESTNÉHO ČINU § 196 Zanedbání povinné výživy, za které pachateli hrozí zcela reálně nepodmíněný trest až 3 roky!

p.s. doporučuji, abyste tuto žalobu měla písemně připravenou a v kopii ji předa bývalému manželovi v okamžiku kdy ho budete vyzývat k jednorázové úhradě do té přísné lhůty 3 dní.
Doplňuji:
Samozřejmě, že si uvědumuji kontroverzní důsledky mnou navrhovaného řešení, ale já sázím na psychlogii, že otec dítěte se nenechá zavřít kvůli 30.000 Kč a zaplatíte je.

Rozhodnutí je samozřejmě na vás.

kenyrts

tak bych to vyřešil trochu tvrději, pár urostlých vymahačů udělá kolikrát více než nějaký exekutor,takové případy znám,fungují na sto procent.