Jak dostat vosk z bavlneneho tricka?

Dobry den,

chtela bych se zeptat zda-li nekdo nezna jiny zpusob, jak dostat z bavlneneho tricka vosk, zkousela jsem odsat pomoci pijaku a prezehlit, ale tato metoda nezabrala.

Dekuji za odpoved,

Eva

Nejlepší odpověď
rynek878

co největší množství vosku opatrně odloupneme nebo odstraníme nahřátým nožem, skvrnu obložíme s obou stran savým papírem a přežehlíme horkou žehličkou. Postup opakujeme s novým savým papírem. Zbytky skvrn dočistíme benzínem nebo perchloretylenem. Pokud se skvrny nesmějí žehlit, detašujeme skvrny pouze rozpouštědly. Viz též vosk.

Vosk štěpařský
čistíme jako asfalt či smůlu – skvrny natřeme nejprve olejem, potom dočistíme lihem nebo benzínem. Z rukou jej též odstraníme tak, že jej uvolníme kuchyňským olejem a pak teprve umyjeme mýdlem.

Další odpovědi
vagra

Jednoduchý způsob asi neexistuje.Našel jsem jenom chemický přípravek-
KATAFIL 0/2
Účel použití:
Rychle působící, fyziologicky nezávadné rozpouštědlo k odstranění térových, mastných, olejových a voskových skvrn např. z přízí a tkanin...... Náhrady kdysi používaného, dnes již nepovoleného 1,1,1, trichloretanu.
O účincích na bavlnu,se ovšem u tohoto chemického rozpouštědla,vý­robce nezmiňuje.
Bližší podrobnosti na zdrojové stránce.

Zdroj: http://www.tri­mor.cz/cz/nabid­ka-sluzeb/chemikalie-pro-chemicke-cisteni/predde­tasovaci-prostredky/

kokoťenko

vyhodit vosk i s tričkem

sisi0110

Odloupněte z trička tolik vosku kolik jde, pak dejte dovnitř trička nějakou podložku a na vosk papírový ubrousek a přežehlete to. Můžete opakovat. Ale stále bude po vosku mastná skrvrna. Na ní dejte koncentrovaný jar na nádobí a nechte ho tam, pak tričko normálně vyperte. Možná budete muset proceduru s jarem dvakrát opakovat než mastnej flek zmizí.