Jak dostat od ex manžela cestovní doklady?

Dobrý den,jsem rozvedená 1/2 roku po 3 letém boji u soudu.Syny 17 a 13 let mám v péči.Vzhledem ktomu,že starší syn se z otcem nechce stýkat,řešili jsme děti na výzvu otce, psychologickým posudkem.Starší syn má upavený styk tak,že se s otcem bude stýkat jen když on sám bude chtít.Mladší syn jezdí na návštěvy 1 za dva měsíce.Problémem jsou ted doklady(cestovní pas) 13-ti letého syna.Pokaždé když ho prosí o vydání pasu,má nějakou výmluvu.(ted ho nemám u sebe,příště atd).Syn je sportovec a na sp.akce v zahraničí ho doprovázím já,protože jeho otec nám pas nevydá.V ničem se sním nedá domluvit,úmyslně a s výsměchem vše protahuje.Myslela jsem si,že doklady mohu mít jen já,ale na pasovém mi řekly,že on je biologický otec,tak má právo taky na jeho doklady!???Je dáno úředně,kdo má mít doklady nezl.dětí, popř.kde mohu řešit tento problém?Děkuji

Odpovědi
Jambalaya

No, moc nechápu v čem je problém? Požádejte synovi o nový pas! A bývalý se s tím původním může nechat vyfotit.