Žanda

Jak dostat lepidlo z izolepy z nábytku.Děkuji za radu

Nejlepší odpověď
anonym

O jaký nábytek (povrch) se jedná??

  1. pokud jde o nelakovaný masiv či dýhu, doporučuju použít technický líh, po uschnutí jemně přebrousit (brusným papírem >800) nebo seškrábnout ´střepem´ a ihned ošetřit olejem nebo voskem (původním prostředkem)
  2. cokoli lakovaného (mimo šelak*) – technickým benzinem očistit a po uschnutí přeleštit
  3. lamino – libovolným organickým rozpouštědlem (líh, toluen, aceton…) očistit, po zaschnutí přeleštit

___
*) šelak ´vřele´ doporučuju svěřit odborníkovi

Další odpovědi
isteron

Na isolepu pomôže technický benzín. Pozor – nepoužívať acetón, ten rozspustí lak na nábytku !

Lamalam

Já jsem to zkoušela odlakovačem na nehty a nedopadlo to dobře (pouštěl i lak z nábytku). Pak jsem použila technický benzín a šlo to nádherně.

Krakis

Benzínem-odlakovač obsahuje aceton a ten leptá (rozpouští barvy)

elektrikář

Technický benzín nebo lihobenzím z lekárny Požíval jsem jej a čištění vnoučat od leukoplasti.

Žanda

Zkusím a dám vědět.
Děkuji za radu.Hanka