beer

Jak dostat do prohlížeče Opera 17 ochranu Avast? V doplňcích mám Migrované: avast!Online Security, jenže „Zakázáno“.

Tlačítko Povolit pouze u tohoto doplňku není a zkoušel jsem i vývojářské nástroje, vyhledal Avast-Opera, Přidat, jenže výsledek: „Doplněk se nepodařilo nainstalovat“..
Pravděpodobně to bylo nějakou chybou při instalaci tohoto prohlížeče, jenže nevím jakou. Tedy jedu s Operou bez antiviru a děs, musel jsem projít Avastem po restartu a valil jsem oči, kolik tam bylo prevítů ))
Doplňuji:
Avast mám automaticky aktualizovaný, všechny štíty aktivní.
Zkoušel jsem již celou řadu antivirů, jak placené, tak free – včetně MSE a zůstal bych rád u Avastu.
Bedy: ok, díky.
Ale: vlezu na zavirovanou stránku prohlížečem IE8 a okamžitě vidím hlášku Avastu, že byl zablokován vir, že nemusím nic dalšího dělat.
Pokud tam ale vlezu Operou, Avast nic nehlásí, vir tam ale stále je. Proč to nehlásí, když tam vir je? Je v tom případě vir zablokovaný(toto mne zajímá pochopitelně nejvíc) ??
P.S.: všechny nalezené sračky pocházely od neaktualizované Java.
Díky, víc už v diskuzi

Nejlepší odpověď
Bedy

avast! Online Security je obyčejný toolbar, který ukazuje reputaci stránek a stahovaných souborů. Je to de facto zbytečnost, u stahovaných souborů to občas řve, že mohou být podezřelé (je to detekováno jako podezřelé, neboť jste například první, kdo ten soubor stahuje nebo je to nějaký hodně starý soubor).

Bohatě postačí ten webový štít.

Nebo se na avast! vyprdněte a nainstalujte si například Microsoft Security Essentials. Ten má jeden centrální rezidentní štít na všechno a nezaplňuje prohlížeč zbytečnými doplňky, které jej akorát zpomalují.

Další odpovědi
arygnoc

zapnite webový štít:

na ikonu avastu klik pravým/otevřít okno programu
nastavení
aktivní ochrana
webový štít – zapnuto (doporučujem zapnúť všetky voľby)

do prehliadača nič nemusíte inštalovať.
Doplňuji:
avastu je jedno, aký máte prehliadač.

ak sa vám zdá opera ako rizikový prehliadač, doporučujem na skúšku použiť iný prehliadač (rozhodne nie chrome) – napr na jeden celý deň – dva a výsledky si porovnať a podľa toho sa rozhodnúť pre vhodný prehliadač.

treba avast a vírusovú databázu PRAVIDELNE aktualizovať.

možno by stálo za úvahu aj zredukovať návštevnosť rizikových stránok (porno, hry, …), prípadne inštalovať blokovacie doplnky na scripty (tie sú totiž najčastejšie problémové).

arygnoc

bedy:

microsoft chce vyrábať všetko a nič z toho poriadne:

Microsoft Security Essentials neobstál v několika nezávislých testech, v nichž si některé konkurenční produkty vedly lépe i co se výkonu týče. Viz například analýza serveru AV-Test.org z letošního srpna. Přitom právě výkon resp. vliv na výkon počítače je často zmiňován jako killer-feature antiviru Microsoft Security Essentials.

Často padá také argument, že Windows 8 a vyšší mají předinstalovaný odvozený antivirový program Windows Defender, takže samostatný Microsoft Security Essentials je záležitostí jen pro předešlé verze systému.

http://www.lu­pa.cz/clanky/mi­crosoft-security-essentials-nekonci/

Bedy

Pokud se dobře podíváte na analýzu Av-test.org, uvidíte, že s MSE byly srovnávány programy, které navíc obsahují další funkce jako firewall apod. To jsou tzv. komplexní bezpečností balíky (známé jako Internet Security), což MSE není.

Jinak nikde nevidím, že by tazatel psal o Windows 8, jinak bych doporučil ne instalovat MSE, ale používat Windows defender.

Podle mého názoru a poměrně dlouhých zkušenostech a testování jsem přišel k závěru, že většině uživatelům MSE, nebo Windows Defender, bohatě stačí. Pro ty, co navštěvují rizikové stránky, jsou tu k dispozici programy jako Comodo Internet Security apod.

MSE v kombinaci s pravidelnou a včasnou instalací aktualizací, s pravidelně aktualizovaným bezpečným internetovým prohlížečem a zapnutým firewallem je opravdu plně dostačující pro běžného uživatele-surfaře. Já tu mám ještě nainstalovaný Enhanced Migration Experience Toolkit, což je taková malá utilitka, něco trochu jako virtualizace. Necitím, že by byl problém.

P.S.: Hlavní je používat hlavu za počítačem. Kdo nepoužívá hlavu, toho nezachrání ani sebelepší bezpečnostní program.

arygnoc

s tým ps súhlasím.
čo som i prízvukoval v svojom názore.

beer

Webový štít a všechny ostatní mně běží – jakoby Avast Operu vůbec neviděl..

arygnoc

avastu je jedno, aký máte prehliadač.

ak sa vám zdá opera ako rizikový prehliadač, doporučujem na skúšku použiť iný prehliadač (rozhodne nie chrome) – napr na jeden celý deň – dva a výsledky si porovnať a podľa toho sa rozhodnúť pre vhodný prehliadač.

treba avast a vírusovú databázu PRAVIDELNE aktualizovať.

možno by stálo za úvahu aj zredukovať návštevnosť rizikových stránok (porno, hry, …), prípadne inštalovať blokovacie doplnky na scripty (tie sú totiž najčastejšie problémové).