fg

Jak dostat data z hard disku?

Mám hard disk ze starého pc.Nevím jak ho spojit k počítači který používám

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Pravděpodobně máte starý disk PATA a v novém PC máte SATA

Potřebujete redukci např. http://beta.czc­.cz/premiumcord-usb-3-0-sata-ide-adapter-s-kabelem/80746/pr­odukt?q-direction=ASC&q-category-id=76b4bubo0ki748pam­c7advj6h9&q-first=18&q-c-0-producer=sc2mpsrq­fe8f568q780nqsqkdnd

Po připojení se Vám nový disk objeví v Tento počítač a můžete si bez problémů data přetáhnout.

Problém nastane pokud jsou na starém disku data zašifrována nebo nějak jinak chráněna, např. složka nastavena jako soukromá.

Další odpovědi
Hlada

Tu redukci můžu vřele doporučit. Hodí se i pro jiné případy, kdy je potřeba připojit jakýkoli HDD. Je např. možné staré disky zužitkovat pro zálohy jako externí.
Redukce se dají koupit i levněji a s napáječem, takže není potřeba sundávat ktyt case.

Zdroj: http://www.zbo­zi.cz/807521-gembird-konvertor-redukce-usb-2-0-na-ide-40-44-a-sata-pro-2-5-i-3-5-hdd-ausi01/?q=reduk­ce%20IDE&r=hin­t&catOrder=re­levance&forceS­creen=productI­tems&sId=QcBPTC­HDwElz5fGhtYg­j&order=cheap