skipi

Jak dostat 3 autosedačky do Octavie?

Zdravím, máte někdo zkušenosti s tím, jak vozit 3 děti (mimino, 4 roky, 8 let) v Octavii? Všechny potřebují autosedačku, nejstaršímu stačí podsedák, ale k tomu tříbodový pás, který je jen u dveří, prostřední místo má pouze dvoubodový pás, 3 dospělí se tam vejdou.
Díky za příspěvky

Nejlepší odpověď
Jirka P.

Jestli jde u Octavie vypnout airbag, dát jednu autosedačku (asi mimino…) dopředu proti směru jízdy. Jinak podle 361/2000, §6 f) AFAIK může nejstarší jet vzadu na prostředním sedadle bez sedačky jen s dvoubodovým pá­sem.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/silnicni-provoz/cast1h2d1­.aspx#par6