ShadyPony

Jak dostanu zpět svoje zavazadlo, které jsem si uschovala do uloženého prostoru pod autobus?

Nikdy se mi to nestalo a tak nevím, jak bych měla postupovat. Vím, že to musím nahlásit, když si jdu koupit jízdenku, ale co až bych chtěla vystoupit, musím jít za řidičem a připomenout se?
Předem děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
Lamalam

Já bych se na to již při nastupování zeptala řidiče.

Další odpovědi
klumprt

Ano, je třeba sebrat odvahu a promluvit na řidiče autobusu. Ovšem raději ne za jízdy, to nemívají rádi.

Radius

Já jdu vždy za řidičem a řeknu mu, že budu vystupovat a že mám v prostoru pro zavazadla kufr, zda by mi ho mohl vyndat. Když není moc cestujících a je v autobuse místo, dám si zavazadla do autobusu prostředníma dveřma (2 tašky a kufr na kolečkách) a řeknu to i řidiči při placení (že není moc lidí a tak tam nebudou nikomu překážet). Vždy to bylo v meziměstském autobuse.

Kdybych na kufr zapoměl a autobus mi odjel, mají pak moje zavazadla ve skladu dopravce. Tam si je lze vyzvednout.

ivzez

Co je „uložený prostor pod autobusem“?
(Žádný prostor se pokud vím pod autobus neukládá.)

O zavazadlo si musíte říct řidiči autobusu.