bolak

Jak dostanu z blínu (blín černý) skopolamin?

annas: já to nechci použít k léčbě, já to chci použít na někoho jako drogu pravdy, a právě že je to ve větším množství jedovatý, tak protože jsem opatrnej a zodpovědnej člověk, tak se radši ptám, abych ho nezabil

Nejlepší odpověď
annas

Návod není uvedený, protože jde o jedovatou drogu, která patří ke zpracování odborníkům, nikoliv čarodějnicím, jak to bývalo v minulosti. . . Od soukromníků se blín z těchto důvodu nevykopuje, ale pro potřeby farmaceutického průmyslu se pěstuje.

"Celá rostlina (nejvíce kořen, méně semena a nejméně zřejmě listy) obsahuje alkaloidy, z nich nejvýznamnější je l-hyoscyamin a l-skopolamin, vedlejšími alkaloidy pak jsou atropin, apoatropin a kuskhygrin. Dále je přítomen hořký glykosid hyoscyopikrin, třísloviny, silice a v semeni olej.
Otravy se projevují téměř stejně jako otravy rulíkem zlomocným, tzn., že i blín je rostlinou smrtelně jedovatou.

V současnosti se blínových drog užívá k izolaci alkaloidů, jež nacházejí uplatnění v oficiální medicíně (např. při léčbě astmatu).atd.

Více zde: http://merlin-kral-carodeju-a-magu.webnode.cz/ma­gicke-byliny/

Tajemství výroby bylinných přípravků
http://zdrava-poradna.webno­de.cz/tajemstvi-vyroby-bylinnych-pripravku/

Vzhledem k tomu ale, že se jedná o rostlinu smrtelně jedovatou, je její užití v samoléčení krajně riskantní!!

Další odpovědi
Lamalam

Není problém vyextrahovat z rostliny směs alkaloidů, to zvládneš i doma (dvoufázová extrakce nepolárním a polárním rozpouštědlem). Větším problémem je izolace jednotlivých alkaloidů, to v domácích podmínkách bez patřičné výbavy nezvládneš. Pokud jsi nucen se na takové věci ptát zde, rozhodně se do takových pokusů nepouštěj.