Zlatý

Jak dostanu z blínu (blín černý) skopolamin?

annas: já to nechci použít k léčbě, já to chci použít na někoho jako drogu pravdy, a právě že je to ve větším množství jedovatý, tak protože jsem opatrnej a zodpovědnej člověk, tak se radši ptám, abych ho nezabil

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Návod není uvedený, protože jde o jedovatou drogu, která patří ke zpracování odborníkům, nikoliv čarodějnicím, jak to bývalo v minulosti. . . Od soukromníků se blín z těchto důvodu nevykopuje, ale pro potřeby farmaceutického průmyslu se pěstuje.
--
"Celá rostlina (nejvíce kořen, méně semena a nejméně zřejmě listy) obsahuje alkaloidy, z nich nejvýznamnější je l-hyoscyamin a l-skopolamin, vedlejšími alkaloidy pak jsou atropin, apoatropin a kuskhygrin. Dále je přítomen hořký glykosid hyoscyopikrin, třísloviny, silice a v semeni olej.
Otravy se projevují téměř stejně jako otravy rulíkem zlomocným, tzn., že i blín je rostlinou smrtelně jedovatou.

V současnosti se blínových drog užívá k izolaci alkaloidů, jež nacházejí uplatnění v oficiální medicíně (např. při léčbě astmatu).atd.

Více zde: http://merlin-kral-carodeju-a- magu.webnode.cz/…

Tajemství výroby bylinných přípravků
http://zdrava-poradna.webnode. cz/…

Vzhledem k tomu ale, že se jedná o rostlinu smrtelně jedovatou, je její užití v samoléčení krajně riskantní!!

Další odpovědi:

Zlatý

Není problém vyextrahovat z rostliny směs alkaloidů, to zvládneš i doma (dvoufázová extrakce nepolárním a polárním rozpouštědlem). Větším problémem je izolace jednotlivých alkaloidů, to v domácích podmínkách bez patřičné výbavy nezvládneš. Pokud jsi nucen se na takové věci ptát zde, rozhodně se do takových pokusů nepouštěj.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Příroda a životní prostředí

Zlatý Drap 647
Zlatý beer 514
Zlatý annas 512
Zlatý hanulka11 447
Zlatý mosoj 364
Zlatý www 358
Zlatý marci1 238
Zlatý gecco 206
Zlatý quentos 183
Zlatý venkovan 179

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.