Avatar uživatele
Sůwa

Jak dostanou tu rakev do hrobu?

Je to sice jen ilustrační snímek, ale vrtá mi hlavou, jak tam tu rakev šoupnou, když podle pohledu je větší než otvor:
http://www.no­vinky.cz/doma­ci/272099-zavet-uz-lze-poridit-podle-noveho-obcanskeho-zakoniku.html
Jedině mne napadá, jestli není pod náhrobkem ještě kousek místa a rakev tam podstrčí, ale jak?
Doplňuji:
Pravděpodobnější je beerova druhá varianta, protože spouštět rakev podsunutím před pozůstalými by nepůsobilo moc pietně.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Sůwa

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? aramah, johana 56, Drap, beer, briketka10 před 4287 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
beer

Odpoveď byla označena jako užitečná

Ano, pod náhrobkem je ještě místo, z fotky je to patrné. Budou ji muset nejdříve naklonit a pak spouštět (dost nepraktické, nebožtík tam navíc půjde v určitý moment hlavou dolů.
Taky to může být původně jen nějaká reklamní fotka rakve, postavená na nešikovný hrob ))

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?barnajka Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Žuchnou tam s ní jako s Brežněvem!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
honza19hk

rakev se zpouští na lanech tzn že předek podstrčí pod náhrobek pak vyrovnají a pošlou dolů.Vetšinou jsou dole 2 trámky aby se daly vytáhnout provazy.
A to že je neboštík hlavou dolů to už mu je jedno.
Doplňuji:
gepik:
já byl jednou na pohřbu a koukám po celým trávníku stopy od šípových kol a pak vidím chlapa v černém jak to solí po hřibotvě v bagru a zaním další s Tatrou.Takže tu díru vybagrovali,ale toho bordelu okolo.

Ikdyž bagrovat díru pro rakev se mi zdá neetické.

Upravil/a: honza19hk

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

vypadá to hrozně, pro ty pozůstalé :(
Doplňuji:
ale je to jen ilustrační foto píše se..

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
MinisCZ

Rakev se nejdříve musí vybrat aby se tam vešla… měla by jít dolů pořád stejně nikoliv hlavou napřed :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Protiva

podle piety by mohla jít klidně i na stojáka, ale vždy nohama napřed.
V praxi je toto řešení málo kdy možné, proto pozůstalí souhlasí aby tělo šlo hlavou napřed. Přece si nenechají rozkopat pěkný hrobeček.
Vždy jde o domluvu.
Kdysi se pochovávalo hlavou na východ, a dneska už je to jedno.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gepik

Na obrázku je to samozřejmě extrém, ale rakve byvají dlouhé 2 metry a díry do hrobu(mám na mysli obruby) namají více. Proto se většínou musí trochu naklonit, ale šíkovní a sehraní chlapi to při spouštění zvládnou tak, že to neruší. Trapné až je, pokud opilí hrobníci nevykopou vnitřní prostor dostatečně velký.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek