Zlatý

Jak dostanou tu rakev do hrobu?

Je to sice jen ilustrační snímek, ale vrtá mi hlavou, jak tam tu rakev šoupnou, když podle pohledu je větší než otvor:
http://www.novinky.cz/…
Jedině mne napadá, jestli není pod náhrobkem ještě kousek místa a rakev tam podstrčí, ale jak?
Doplňuji:
Pravděpodobnější je beerova druhá varianta, protože spouštět rakev podsunutím před pozůstalými by nepůsobilo moc pietně.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Zlatý

Ano, pod náhrobkem je ještě místo, z fotky je to patrné. Budou ji muset nejdříve naklonit a pak spouštět (dost nepraktické, nebožtík tam navíc půjde v určitý moment hlavou dolů.
Taky to může být původně jen nějaká reklamní fotka rakve, postavená na nešikovný hrob ))

Další odpovědi:

Zlatý

Žuchnou tam s ní jako s Brežněvem!

Stříbrný

rakev se zpouští na lanech tzn že předek podstrčí pod náhrobek pak vyrovnají a pošlou dolů.Vetšinou jsou dole 2 trámky aby se daly vytáhnout provazy.
A to že je neboštík hlavou dolů to už mu je jedno.
Doplňuji:
gepik:
já byl jednou na pohřbu a koukám po celým trávníku stopy od šípových kol a pak vidím chlapa v černém jak to solí po hřibotvě v bagru a zaním další s Tatrou.Takže tu díru vybagrovali,ale toho bordelu okolo.

Ikdyž bagrovat díru pro rakev se mi zdá neetické.

Zlatý

vypadá to hrozně, pro ty pozůstalé :(
Doplňuji:
ale je to jen ilustrační foto píše se..

Rakev se nejdříve musí vybrat aby se tam vešla... měla by jít dolů pořád stejně nikoliv hlavou napřed :)

Pokročilý

podle piety by mohla jít klidně i na stojáka, ale vždy nohama napřed.
V praxi je toto řešení málo kdy možné, proto pozůstalí souhlasí aby tělo šlo hlavou napřed. Přece si nenechají rozkopat pěkný hrobeček.
Vždy jde o domluvu.
Kdysi se pochovávalo hlavou na východ, a dneska už je to jedno.

Bronzový

Na obrázku je to samozřejmě extrém, ale rakve byvají dlouhé 2 metry a díry do hrobu(mám na mysli obruby) namají více. Proto se většínou musí trochu naklonit, ale šíkovní a sehraní chlapi to při spouštění zvládnou tak, že to neruší. Trapné až je, pokud opilí hrobníci nevykopou vnitřní prostor dostatečně velký.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Příroda a životní prostředí

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Příroda a životní prostředí

Zlatý Drap 648
Zlatý beer 514
Zlatý annas 513
Zlatý hanulka11 447
Zlatý mosoj 364
Zlatý www 358
Zlatý marci1 238
Zlatý gecco 206
Zlatý quentos 183
Zlatý venkovan 179

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.