Sůwa

Jak dostanou tu rakev do hrobu?

Je to sice jen ilustrační snímek, ale vrtá mi hlavou, jak tam tu rakev šoupnou, když podle pohledu je větší než otvor:
http://www.no­vinky.cz/doma­ci/272099-zavet-uz-lze-poridit-podle-noveho-obcanskeho-zakoniku.html
Jedině mne napadá, jestli není pod náhrobkem ještě kousek místa a rakev tam podstrčí, ale jak?
Doplňuji:
Pravděpodobnější je beerova druhá varianta, protože spouštět rakev podsunutím před pozůstalými by nepůsobilo moc pietně.

Nejlepší odpověď
beer

Ano, pod náhrobkem je ještě místo, z fotky je to patrné. Budou ji muset nejdříve naklonit a pak spouštět (dost nepraktické, nebožtík tam navíc půjde v určitý moment hlavou dolů.
Taky to může být původně jen nějaká reklamní fotka rakve, postavená na nešikovný hrob ))

Další odpovědi
anonym

Žuchnou tam s ní jako s Brežněvem!

honza19hk

rakev se zpouští na lanech tzn že předek podstrčí pod náhrobek pak vyrovnají a pošlou dolů.Vetšinou jsou dole 2 trámky aby se daly vytáhnout provazy.
A to že je neboštík hlavou dolů to už mu je jedno.
Doplňuji:
gepik:
já byl jednou na pohřbu a koukám po celým trávníku stopy od šípových kol a pak vidím chlapa v černém jak to solí po hřibotvě v bagru a zaním další s Tatrou.Takže tu díru vybagrovali,ale toho bordelu okolo.

Ikdyž bagrovat díru pro rakev se mi zdá neetické.

briketka10

vypadá to hrozně, pro ty pozůstalé :(
Doplňuji:
ale je to jen ilustrační foto píše se..

MinisCZ

Rakev se nejdříve musí vybrat aby se tam vešla… měla by jít dolů pořád stejně nikoliv hlavou napřed :)

Protiva

podle piety by mohla jít klidně i na stojáka, ale vždy nohama napřed.
V praxi je toto řešení málo kdy možné, proto pozůstalí souhlasí aby tělo šlo hlavou napřed. Přece si nenechají rozkopat pěkný hrobeček.
Vždy jde o domluvu.
Kdysi se pochovávalo hlavou na východ, a dneska už je to jedno.

gepik

Na obrázku je to samozřejmě extrém, ale rakve byvají dlouhé 2 metry a díry do hrobu(mám na mysli obruby) namají více. Proto se většínou musí trochu naklonit, ale šíkovní a sehraní chlapi to při spouštění zvládnou tak, že to neruší. Trapné až je, pokud opilí hrobníci nevykopou vnitřní prostor dostatečně velký.