Dlostev

Jak dospět k zpevnění materiálu?

Vytvořil jsem si dekoraci z lýka a zajímalo by mě jakým přípravkem, sprejem či něčím podobným zařídit to aby mi materiál ztuhnul či ztvrdnul a zpevnil se tak. Zítra se půjdu zeptat do OBI, ale tak bylo by ideální kdybych věděl, po čem se pokukovat. Děkuji předem

Odpovědi
gecco

Použil bych vodní sklo (draselné!) – dřevo jeho působením minezalizuje (´zkamení´), ale zachová si strukturu.
Předpokládám, že dekoraci nebudeš mechanicky namáhat (lýko zkřehne).
😉

Drap

Jak píše gecco, nebo by šel použít krycí modelářský lak