Peťa. K.

Jak dosáhnout na sociální dávky?

Jak má dosáhnout na dávky ve hmotné nouzi moje matka, když jsem ji nechal bydlet na svoji chalupě a mám tam trvalý pobyt i já? Její mzda je 8000Kč a nezaplatí si ani inkaso? Já na tom domě, ale nebydlím, co s tím ví to někdo? Sám s 13000 kč sotva vyjdu nemoho ji sponzorovat. jak z toho ven?

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud něco cenného vlastní tvá matka, musí to prodat.
Možná to je někde jinak, ale já to mám ze své zkušenost.Jsem 20 měsíců nezaměstnaný a nepobírám žádné peníze.Žijeme z manželčina platu, který činí 9000 Kč.Když jsem šel žádat o sociální dávky, bylo ně řečeno, že mám auto Š120 a rodinný dům.Mám to prý prodat a jít do laciného nájmu a tím pádem budu mí peníze z prodeje baráku a auta a zase budu mít z čeho žít.
Takovéto zákony nám dělají modří ptáci.
Zlatí komunisti, za nich bych si už mohl užívat důchodu a NIKDO by mně nenutil k prodeji auta a střechy nad hlavou.
Takhle musím ještě 2 roky dělat a nikde mně nechtějí, že jsem starý a sociální dávky mně taky nedají, protože mám majetek.

Další odpovědi
ivzez

Co maminka s 8.000 Kč dělá, že nezaplatí ani inkaso?
Mnozí občané (hlavně důchodci) musí vyjít s nižším příjmem
a nájem + energie zvládají.

Asi nejsnazší je získat příspěvek na bydlení.
Na ten člověk „dosáhne“, i když bydlí
ve vlastním domě (= nemusí nic prodávat).

Je ale potřeba mít v domě trvalý pobyt
a buď doložit vlastnictví (výpisem z KN)
nebo předložit platnou nájemní smlouvu
na své jméno.

Další podmínkou je platit náklady spojené s bydlením
(nájem, zálohy na energie, vodné, odvoz odpadu)
a pravidelně každého čtvrt roku dokládat příjmy
a potvrzení o zaplacení zmíněných nákladů.

Máte-li v domě trvalý pobyt, budete pravděpodobně muset
doložit, že bydlíte jinde, a že s maminkou netvoříte společnou
domácnost.
(Jinak byste byli posuzováni společně,
takže by to s příspěvkem nemuselo vyjít.)

Viz příspěvek na bydlení:
http://portal­.mpsv.cz/soc/ssp/­obcane/prisp_na_by­dleni

Agneta

A nechtěl bys přetáhnout karabáčem?
Proboha, vždyť je to tvoje máma >>> „nechal bydlet na mojí chalupě“ ? Co je to za blbost?
Maminku pozvi do restaurace na večeři, a o všem si v klidu popovídejte.
Chápu, že máte málo, ale s tím musíte vyjít. Buď rád, že ti chalupu někdo hlídá.

zzzzz

Podá si žádost o dávky v hmotné nouzi, inkaso musí být na její jméno.
Kolik platí inkaso? Existují i mimořádné sociální dávky, ať zkusí žádat o ně.

Další možnost je bydlení na ubytovně, tam ji sociálka příjem dorovná.

Drap

V tomto případě zřejmě nijak. Zákon je neúprosný. Řešení se nabízí v prodeji chalupy.

briketka10

jakou hmotnou nouzi ?

vždyť má mzdu 8000 tisíc tolik nemám ani důchod a
příspěvek na bydlení mi dávají jen 3,500 dohromady
to dá asi 9000 z toho zaplatím inkaso atd. a z dalších
peněz žiju .. nemám nárok na dávky ve hmotné nouzi !

to nechápu a ještě dalších 13 tisích navíc to by se mi
žilo panečku ve dvojici vážně nepochopím, že si někdo
takhle naříká !!