Pokročilý

Jak dopadnou VYPRANÉ PENÍZE?

Chtěla bych se zeptat, jestli je možné, aby se papírové bankovky, složené v kapse kalhot a vyprané při 60ti stupních, rozpadly napadrť?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Pokročilý

Neměly by, papírové bankovky nejsou vyrobené z běžného papíru, jde totiž o směs tuším z bavlny. Pokud se opatrně vyndají z kalhot tak, aby se nepotrhaly a nechají se vyschnout, nemělo by se jim nic stát, sám jsem jich takhle omylem několik vypral, nebo se s nimi vykoupal, když jsem bankovky zapomněl vyndat z bermud.

Ještě mě napadlo, pokud by po vyprání došlo ke změně barvy nebo struktury bankovky, pak je určitě dobré je opět nechat vysušit a odnést do jakékoliv banky. Jestliže je u bankovek stále bezproblémové určení pravosti, banka Vám bezplatně vydá bankovky nové. Pokud je ale poškození větší, kdy dojde třeba k výraznému obarvení bankovek a na přepážce už nebudou schopni jednoznačně určit pravost bankovek, banka Vám peníze vezme a přezkoumá je. Výše náhrady pak už závisí na míře poškození a rozhodnutí banky.

Stříbrný

peníze se perou, ne však v pračce...

Zlatý

Ne...
;-)

Zlatý

hrozí, že z velkejch budou drobné ..podle typu pračky

Zlatý

Není to možné. Vyprala jsem v džínách dvoustovku a nic se jí nestalo, jenom se na okraji trochu obarvila na modro.

Stříbrný

Bankovky jedno vyprání většinou "přežijí" bez úhony.
Nedoporučuji však "pro velký úspěch" opakovat s toutéž bankovkou.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 929
Zlatý mosoj 862
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 296
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 234
Zlatý annas 224

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.