Agent000

Jak dopadne zdravý člověk o hmotnosti 55kg při skoku ze čtyř metrů?

Skáčeme s kamarády ze střechy, ale oni jsou o dost lehčí než já. Jak dopadnu?
Doplňuji:
A co když skočím s igelitkou o rozměrech 1×0,5m jako padákem? (zkoušel jsem to, trochu to funguje)

Nejlepší odpověď
Quimby

Váha nemá skoro žádný význam na rychlost pádu, protože odpor vzduchu se dá zanedbat
Tvoje dopadová rychlost ze 4 metrů je v=sqrt(2gh) v=23km/h.
Což může celkem bolet. Pokud chceš tahle skákat, tak nikdy neskákej s napnutejma nohama, protože si je prostě zlomíš. Ideální je parakotoul, kdy se dopadová energie vstřebává pomaleji a přenáší se do rotace.

Váha tak maximálně udělá to, že si vlastní vahou můžeš zlomit nohy, protože si na ně prostě sedneš.

Další odpovědi
klumprt

Doporučuju nacvičit si parakotoul (viz google, youtube atd.) Značně to sníží riziko zlomeniny a vypadá to efektně. Igelitka je k ničemu. Vůbec nejlepší by ovšem bylo kamarády nenápadně přesvědčit k nějaké bezpečnější zábavě.

anonym

Zlámeš si hnáty jako oni,je to dost velká výška,ale ty máš větší pravděpodobnost,že si je zlomíš při tvé váze rychleji.
A to nevím kolik vážíš!

lexx

Kinetická energie nárazu bude 1/2 x (m ) x (v na druhou), hmotnost (m) je dána, rychlost (v) už něddo spočítal. Viděls Apollo na Měsíci ? Upuštěné geologické kladívko a pírko sokola dopadlo na povrch za stejný čas. Hmotnost zde nerozhoduje, ani odpor vzduchu který tam není…