musak

Jak donutit soud aby správně rozhodl o výši odstupného.

V roce 2008 konkrétně v měsíci říjnu jsem začal marodil a neschopenka skončila 28.4.2010.Žádal jsem o invalidní důchod a ten mě nebyl přiznán.Měl jsem nastoupit 1.5.2010 do práce a zaměstnavatel pro mě neměl práci a chtěl abych ukončil prac.poměr dohodou z mojí strany,ale napsal z důvodu nemoci.S touto dohodou jsem na doporučení nesouhlasil a žádal jsem o náhradní práci.Tuto náhr.práci mě nedal a tak jsem dal Okamžitou výpověď zaměstnance k 18.5.2010.Na tuto mojí výpověď zaměstnavatel nereagoval a po třech měsících mě dal on okamžitou výpověď a napsal mě pro hrubé porušení-absence.Jelikož je mi 55 let tak jsem se zaregistroval 27.května 2010 na úřadu práce,ale neměl jsem nárok na podporu.Dal mě potvrzení o zaměstnání ve kterém byla částka 7800,–Kč.Toto jsem nepodepsal,protože jsem bral o hodně víc.Dal jsem to k soudu a u soud mě uznali tu mojí okamžitou výpověď.Problém je v tom,že soud mě chce dát pouze odstupné za 1.kvartál roku 2010 kdy jsem byl v podpůrčí době a zaměstnavatel mě vůbec neplatil.Jelikož se zastupuji sám,tak jsem obešel dost právníků abych zjistil jak se mám domoci svého práva.Každý na to má jiný názor.Dal jsem soudu všechny originál výplatní pásky,ale zaměstnavatel u soudu tvrdil,že to nejsou pásky od něho,že nikdy takové výplaty nedával,byl jsem zaměstnán jako řidič v pekárně a dělal jsem v průměru 350hod měsíčně tedy 30 dní.Soud by měl brát rozhodné období za kvartál před nemocí v roce 2008.a z toho vypočítat odstupné.Je někdo kdo by mě poradil abych věděl jak u soudu postupovat?Děkuji všem za odpověď.Karel

Nejlepší odpověď
Jambalaya

Mohu vám poradit pouze v jedné části a to je výše vaší výplaty. Docela zásadním dokladem, který prokazuje váš příjem je „evidenční list důchodového pojištění“, pokud ho nemáte, vyžádejte ho na příslušné správě sociálního zabezpečení, kde je zaměstnavatel evidován. Podle toho, co říkáte, že jste pracoval 350 hodin měsíčně je docela problém, neboť tolik hodin oficiálně snad ani pracovat nemůžete, vypadá to tedy, že část peněz vám byla placena mimo výplatu a je vůbec otázka, kolik zaměstnavatel přiznával. To je ale jeho průser, důležité je to dokázat.