natal

Jak donutit partnera, aby nechodil ve zmačkaných věcech?

Jak mám donutit partnera, aby nechodil ve zmačkaných věcech? Vždy je dostane vyžehlené a pak je nahází do skříně a když si je vezme na sebe, tak je má zmačkané, potřebovala bych ho vytrestat

Nejlepší odpověď
Damiana

Donutit k něčemu chlapa? Navíc k pořádkumilov­nosti? K tomu chodit čistý a nažehlený? Tak to je na Nobelovku!:-)
Na druhou stranu, nejsi jeho máma, tak se tak nechovej. Když už jsi od té lásky a žehlíš mu a on si neváží tvé práce, tak se na to prostě vykašli. Ať si chodí jako z popelnice, když chce. Ale ne potom někam s tebou – jako reprezentativní typ jistě není příliš vhodný… Jestli nestačí domluva ve stylu: nesluší ti to, nelíbíš se mi, nepřitahuješ mě – pochopitelně přeneseně (když se vyfešákuje, chválit, chválit, chválit)…
Chlap, kterému nezáleží na tom, aby se líbil jeho ženě, nestojí za to, aby té ženě záleželo na něm. Jestli ví, že mu to strpíš a všechno ostatní vám funguje, tak proč by něco měnil. Nechová se k tobě jako k partnerce, ale fakticky jak neposlušný fracek ke shovívavé mámě… V této situaci obvykle nastává náhlá změna, když se na obzoru objeví nová kůstka, ta, pro kterou chce vypadat pěkně a přitažlivě. Bohužel…:-(

Další odpovědi
marci1

Když si neváží práce jiného, ať si je žehlí sám.

Bedy

Na druhou stranu proč ho nutit do něčeho, co on sám nechce? Jemu to vyhovuje zmačkané, tak mu to nežehlete. Hlavně na něj nekřičte, nebuďte sprostá a uvidíte, že t bude v pořádku.

A kdyby se mu to nelíbilo, že mu nežehlíte věci, tak ho poproste, aby ty věci do skříně neházel, ale je tam dával a klidně se mu nabídněte, že mu s tím ráda pomůžete a tím mu ukážete, že to není takový problém si ty věci tam dát a potom všem si třeba sedněte k televizi, pusťte si něco hezkého. A vše půjde lépe 🙂

pusinka50

Vyndat ze skříně vše zmačkané, nacpat do jeho postele a zastlat, nejlépe s jeho špinavými ponožkami.

Jestli máte záhradu, vyhazuj zmačkané věci z okna tak dlouho, až nebude mít v čem chodit, pak si rychle zvykne vážit si tvé práce.

Nebo ho prostě postav k žehlení, ať si to zkusí, když nebude chtít, řekni „nevyžehlíš, neuvařím“.

nonnel

Choďte v nich také. Buď si zvykne on nebo vy.

anonym

No tak ať si tak klidně jde, ale buďto tři metry za tebou, nebo s ním nikam nechoď, až o sebe začne dbát jako dospělý člověk, tak potom ty s ním začni taky tak jednat, už mu nic nežehli, kašli na to, to bych byla zvědavá, jestli to maj v rodině, nebo jen on sám je takový nepořádník.