Dick

jak donutit obecní družstvo aby nájemník bydlící nade mnou odvzdušnil stoupačku na topení???

bydlím v bytě patřící obecnímu družstvu. Nájemník nade mnou se v bytě nezdržuje. V topné sezoně je ale třeba odvzdušnit stoupačku aby mě plně fungovalo topení.Již jsem několikrát byl na obci ale náprava žádná,nemají na něj spojení(nevím). Vím že nájem musím platit dál,ale nějak se bránit musím,je to byt 1 kategorie ale pokavad nejde topení…?????

Nejlepší odpověď
zzzzz

Požádejte písemně o slevu na nájmu, pokud stav bytu není v souladu s nájemní smlouvou (ústřední topení netopí) máte na ni nárok. A uvidíte, že hned to s ním budou umět vyřešit. Nájemník je totiž povinen strpět majitele (zástupce obce) ve svém bytě například kvůli opravě nebo opisu topení atd.
Doplňuji:
Na obec nechoďte, komunikujte s nimi pouze písemně a vše jim zasílejte doporučeně. Na Vaší žádost a stížnost Vám budou muset taky odpovědět písemně. Pokud by nedošlo k nápravě, stěžujte si na magistrátu nebo na kraji, záleží kdo je vaší obci nadřazen.

Další odpovědi
BANAN93

ať to dojde odvzušnit správce