petula75

jak donutit manžela splácet polovinu dluhů po rozvodu

prosím o radu. V manželství jsme měli několik půjček a po dohodě s manželem jsme vše nechávali strhávat z mého účtu a z manželova se platili běžné výdaje, nyní jsme se rozvedli a nadále musím vše splácet sama majetkové vyrovnání nemám protože je mu jasné že když ho podepíše bude muset polovinu splácet.Mně každý měsíc chybí na splátky 1000,00 korun a to nemáme s dcerou ani na ostatní potřeby tím pádem ani na právníka kam se můžu obrátit

Odpovědi
anonym

Tak si půjč od kamarádky nebo rodičů a zajdi k advokátovi. Budeš na manžela zřejmě muset podat žalobu. Když jsi věděla, že máš všechny náklady strhávané ze svého platu, měla jsi požádat soud i o majetkové vypořádání. Soud by rozhodl a Tys dnes nemusela tento problém řešit zvlášť a sama.
Dělej s tím pořádek co nejrychleji. Každý měsíc ztrácíš zbytečně další peníze.
O tom, že nemáš na advokáta mi nevykládej. Takovou situaci si nemůžeš dovolit zbytečně protahovat, takže na něj peníze sehnat budeš muset.
Držím Ti palce. Někteří chlapi jsou opravdu strašní zmetci a kašlou i na vlastní děti – hlavně že se zbavili břemene.

pusinka50

Z jakého jsi města? V některých městech jsou možnosti bezplatné právní poradny, tak si vygoogluj, jestli tato poradna není někde blízko tvého bydliště.

Zde si můžeš stáhnout VZOR Dohody majetkového vypořádání.
http://www.vzory-zdarma.cz/platba-96-1-0/

Alesh

A co zkusit nějakou bezplatnou službu? Stačí trochu proserfovat net.
Nebo taky jde oslovit právníka, vysvětlit mu situaci, čili platbu až po procesu a náklady pak hradí, ten kdo prohraje tj. vč. tvého právníka.
Jinak brát si půjčky je kravina, kdy už to lidi pochopíte?! … Výjimkou budiž hypotéka a možná ještě pár záležitostí, ale jinak je to nesmysl na entou.
Doplňuji:
Jo, jinak konzultace u právníka (cca 1 hodina) přijde podle standardního sazebníku na 500 Kč. Je samozřejmě dobré vědět (zeptat se předem), jestli podle něho jede a tedy kolik by si za tu konzultaci řekl. Není nic snazšího, než mu zavolat, vysvětlit mu, co a jak vč. svojí finanční situace a zeptat se, kolik to bude stát.

Zdroj: http://www.bez­platnapravnipo­radna.cz/onli­ne-zdarma/