teracora

Jak donutit manžela, aby se mi nepletl do vaření ?

Vařit umím, jen on si tím kompenzuje svoje mínusy… a postupem času mě z kuchyně vytlačil. Svým způsobem je to paráda, ale na druhou stranu nemá moc fantazie :D

Nejlepší odpověď
anonym

Já bych ho nechala,dej mu prostor a čas ozbroj se trpělivostí.Je všeobecně známo,že nejlepší kuchaři světa jsou právě muži.Mají více fantazie,to si troufám tvrdit.Proto ta jejich jídla jsou neopakovatelná,chut­ná,mají říz!Budeš mít více času na ostatní práce v domácnosti,nebo na sebe.V době myček,bych se nebála ani toho nádobí,co po nich je.Pochvalou bych nikdy nešetřila,ostatně mně vždycky chutná,když mi uvaří někdo jiný.

Další odpovědi
hanulka11

Já miluji, když můj muž vaří-mám čas na jiné věci a navíc…když mě zavolá k prostřenému stolu je to paráda.

Jistě, taky ráda vařím, ale nějak postupem let mu to ráda a často přenechávám.
Nebraň mu jen ho popros aby zkusl nové další recepty- že to chce zpestření vaší kuchyně

anonym

Neměla náhodou otázka znít: „Jak donutit sama sebe, aby mi nevadilo, že se mi manžel plete do vaření?“
Co by zato plno žen dalo, aby měly takového pomocníka a inspirátora. Pořád jste chtěly rovnoprávnost, a když se vám někteří poctivě snaží vyhovět, tak zase fňukáte. Kdo ví, jestli to zas není jenom taková rafinovaná ženská chlubivost, na oko si stěžuješ, ale mezi řádky se dá vyčíst i verze – Koukejte dámy, jakéhopak mám manžílka!
A tu fantazii mu přece můžeš postupně dodat, když jsi sama začínala, mohlo mu to připadat nemlich to samé, jako teď tobě.
V neposlední řadě tím zabíjí 5 much jednou ranou –

  1. vyjadřuje lásku snahou ti pomáhat,
  2. projevuje uznání tvému podílu na chodu domácnosti, kde je ochoten ti pomáhat,
  3. nalézá koníčka, aby neměl roupy ke sklonům ke genetické promiskuitě,
  4. reálně naplňuje proklamace o rovnoprávnosti a konečně
  5. snižuje riziko rozvodu, protože ti dokazuje, že by se dokázal o sebe postarat i bez tvé kuchyně.

johana 56

Já bych mu vůbec nebránila.Jestli ho vaření baví,časem jistě začne zkoušet i netradiční jídla a dá se i do pečení vánočního cukroví.

Sůwa

Nedostatek fantazie při vaření není u mužů běžný, ale buďte ráda, že dělá aspoň něco a že si nechodí mínusy kompenzovat do hospody.
Možná jen z pohodlnosti fantazii nepoužívá a bude stačit trošku postrčit. Já se z podobných důvodů naučila spustu řemeslných prací a jak se mi to teď hodí. Samozřejmě, vařit jsem nezapomněla.

kropitko

No prostě mu řekněte, že vám to vaření chybí a domluvte se a v kuchyni se vystřídejte.
No a prostě až zase bude někdy vařit, tak se mu tam nenápadně motejte a pokuste se mu nenápadně vnuknout nějaký nápad, aniž by si všiml, že je to vlastně váš nápad.
Např..přijdete do kuchyně, on dělá řízky, vy vytáhnete cornflakes a zeptáte se jestli si je můžete vzít, jestli je nebude potřebovat na obalování,,no a uvidíte, ,,určitě něco vymyslíte. Hlavně to chce spolu komunikovat, to je nejdůležitější.

lexx

Dej mu na pivo a podepiš vycházku, učinkuje to v 90% případů. Jenom potom nelitovat…